Předně musím zmínit ten bláznivě agresivní vzhled. Každý určitě okamžitě pozná, že jde o velice speciální herní telefon, který rozhodně není určen do kabelek silikonových princezen. Ostrý designový jazyk divize ROG se dostal i sem a telefonu nechybí ani podsvícené logo na zádech, jehož barvu a styl blikání nebo dýchání si můžete upravit v nastavení. Takový drobný side-efect je, že logo můžete využít i na místo notifikační diody. Když pominu vzhled, tak se telefon pohodlně drží, je voděodolný a ani ta větší tloušťka mi vůbec nevadí. Pro pohodlné ovládání prostě žiletky vážně nepotřebujeme.
Vepředu máme poté krásný 6” Full HD+ AMOLED displej s parádním podáním barev a vysokým kontrastem. Videa a hry na tomhle HDR panelu přímo ožívají, a i když jas je spíše průměrný, tak jej velice rád vyměním za odezvu jen 1ms a 90 Hz. Android 8.1 běží neskutečně plynule a je hrozná škoda, že v textové recenzi vám nemohu zážitek z používání takového displeje zprostředkovat. Prostě mi jen věřte, že je to a třeba MadfingerGames jako jedinému telefonu na světě pro svou hru Shadowgun Legends povolili vyšší framerate než 60fps. A stejně skvěle bych hodnotil i dva stereo reproduktory, diky nimž vás čeká velice kvalitní prostorový efekt. Hrají navíc i nahlas a čistota zvuku neklesne moc ani na maximální hodnoty. No a pokud byste nechtěli využít repráky, k dispozici máte pořád i kvalitní 3,5mm jack.
Vlastně konektivita je nečekaně zajímavé téma u ROG Phonu. Telefon má samozřejmě NFC, ultra rychlou Wi-Fi a tak podobně, ale hlavně jsou v rámu hned dva USB-C konektory. Vespod je ten pro tradiční nabíjení velké 4000 mAh baterie a nalevo je dokovací konektor pro příslušenství. I přes něj lze ovšem normálně nabíjet, přičemž sem zapojíte telefon hlavně když hrajete. Tento konektor totiž tolik nezatěžuje zařízení, takže funguje mnohem lépe chlazení a zvládne až 20W nabíjení. Navíc i kdybyste přidali k telefonu v balení dodaný a pro herní večery nesmírně užitečný přídavný větráček, můžete tento konektor používat. Abych nezapomněl, baterie vydrží dva dny běžného používání a dostal jsem z ní i skoro 7 hodina hraní přes Wi-Fi.
Specialit není nikdy dost, a proto jsou na horní straně speciální herní tlačítka citlivá na tlak. Intenzitu stisku si můžete upravit v nastavení a poté v každé hře nastavíte jednoduše, co má jaké tlačítko dělat. Třeba ve střílečkách můžete mít tedy napravo střelbu a nalevo míření. Zkrátka jako u herních konzolí. Ovládání těmito tlačítky opravdu hraní zpříjemní a jakmile si nastavíte správně tlak akorát na vás, už se vám nebude chtít hrát bez nich. Tím ovšem hrátky s mačkáním nekončí. Na tlak je citlivá i spodní polovina rámu ve stylu HTC či Pixelů. I zde si upravíte intenzitu tlaku a pak zvolíte, co má jaké zmáčknutí udělat. Krátké třeba otevře fotoaparát a dlouhé udělá screenshot obrazovky.
Tak ovládání her bychom tedy měli, ale poběží dostatečně svižně? No samozřejmě. Koneckonců je ROG Phone v současnosti špičkou mezi Androidy v AnTuTu s více jak 300 tisíc body, hned po Huawei Mate 20 Pro. Za tento brutální výkon vděčí telefon přetaktovanému Snapdragonu 845 na 2,96 Ghz a 8 GB RAM. Zkrátka rozjedete absolutně každou hru na maximální detaily i framerate stejně hladce, jako tu běží celý systém. I když vzhledově se mi tahle nadstavba do vkusu vážně netrefila. Malinko zamrzí pouze fakt, že pro evropský trh se ASUS rozhodl přivézt pouze 128GB variantu. Her se tam furt vejde dost, ale 512GB by telefonu prostě slušelo víc.
S plynulým hraním pak pomáhá i herní Režim X, kdy vám dá i tapeta vědět, že jste právě zapnuli něco speciálního. V tomto režimu telefon maximalizuje své propracované chlazení, omezí využívání výkonu v ostatních aplikacích a přesměruje veškerou volnou RAM paměť jen do hraní. Všechno se zkrátka připraví na dlouhou herní seanci a skutečně jsem zpozoroval ve hrách s tímto režimem stabilnější framerate než bez něj. Nějaký velký posun v kvalitě či rychlosti ale nečekejte. Ani zcela studeného telefonu se nedočkáte. Přeci jen dává takový hardware tělu zabrat, takže ucítíte, jak topí, ale nikdy to nebylo nepohodlné. Takhle se umí zahřát při náročném hraní každý telefon. A kdybyste měli o svého mazlíka obavy, stačí vždy přimontovat ten přidaný větráček, jehož otáčky můžete i ručně upravovat v nastavení.
Takovou tu běžnější prohlídku telefonu pak završí duální fotoaparát na zádech, který je úplně stejný jako u ZenFonu 5Z, takže víte, co čekat. Hlavní 12Mpx senzor s optickou stabilizací a světelností f/1.7 fotí dost dobře za dne a fotky neurazí ani v noci. Druhý 8Mpx širokoúhlý objektiv je pak velice příjemným bonusem, ale za špatného světla z něj nelezou nejlepší snímky. Ostatně pokud chcete vidět ještě více fotek z ROG Phonu a upevnit tak svůj názor, tak mrkněte i na Michalovu recenzi na techarena.cz, je jich tam spousta. Dále naopak pochválím dobře stabilizované video v až 4K rozlišení při 60 FPS a přehlednou rychlou fotoaplikaci. Ani 8Mpx selfie foťák není špatný, ale zázraky nečekejte. Spíše jej využijete pro povedené odemykání obličejem, jelikož na asymetricky umístěnou čtečku otisků prstů na zádech se většinou na první pokus netrefíte, takže je odemknutí obličejem spolehlivější. Trefit na čtečku prostě bude chtít delší praxi.
ROG Phone se vyjímá zejména svým příslušenstvím, které si lze k dokoupit, tak si jej pojďme projít. Na první pohled bude vypadat nejzajímavěji asi Twinview dock, což je krabička, do které vložíte telefon a nejednou dostanete navíc druhý dotykový displej a další dva repráky. K tomu se přidá lepší haptická odezva, fyzická tlačítka navíc nebo 6000mAh baterka. Nutno říct, že s touhle srandou dostanete lepší zvuk a vše funguje, jak má, ale problém je s použitelností. ASUS prezentuje dock v konceptu, kdy máte třeba v PUBG na horní obrazovce velkou mapu a dole hrajete. Podobná využití by byla skvělá, ale žádná hra nic podobného zatím nenabízí, jelikož by museli takovou funkci vymyslet sami vývojáři a do vývoje pro pár kusů příslušenství se jim asi chtít nebude. Zatím tedy můžete prostě jen používat nezávisle dvě obrazovky najednou, takže se tahle věc hodí zatím jen streamerům, kdy můžete hrát hru a zároveň třeba sledovat chat na Twitchi a podobně.
Velkou kapitolou jsou poté různé docky. Máme tu menší přenosný dock, který přenese obraz na monitor a připojíte k němu i myš, nebo větší Wigig dock pod televizi, který už je o poznání zajímavější. Díky němu si uděláte s ROG vlastně takovou Android televizi. Obraz se streamuje v nejlepší kvalitě s odezvou jen 10ms oproti třeba 500ms na Miracast. Vše běhá pomocí rychlé Wi-Fi a vy si tak můžete užívat hraní hezky z gauče na obří televizi. Potom už jen stačí telefon zastrčit do dalšího příslušenství v podobě analogových ovladačů s tlačítky a joysticky a máte najednou před očima skutečně androidí konzoli. Právě ovladače Gamevice jsou podle mě tím nejlepší příslušenstvím, jelikož jsou dobře zpracované a hraní je s nimi na úplně jiné úrovni. Jen mě mrzí, že je zatím mapování tlačítek pouze v beta verzi, takže občas narazíte na hry, kde si nemůžete něco správně namapovat, nebo hra rovnou odmítá spolupracovat. Doufám ale, že to ASUS rychle doladí. Kdybych vám totiž měl doporučit jen jedno příslušenství z celé téhle sady, tak bych zvolil právě ovladač.
K telefonu lze získat samozřejmě ještě oficiální kryt a v každém balení je větráček, ale o tom jsem už psal. ROG Phone je prostě splněný sen každého mobilního hráče či streamera. Ano, necelých 23 tisíc v základním balení není málo a jsou tu levnější zařízení jako Razer Phone 2 či Black Shark Helo. ROG toho ale nabízí také daleko více, a nejen světýlka či plynulejší obraz a jde vidět, že jej navrhovali hráči pro hráče. Dostanete u něj parádní zpracování, velkou baterii, brutální hardware, jedinečný 90Hz AMOLED displej, super zvuk, řadu funkcí a třešničkou jsou i ty světýlka. Vlastně vám tu nebude nic chybět a na běžné vlajkové modely ztrácí telefon výrazněji jen foťákem. Nikdo se ale nebude kupovat ROG Phone kvůli foťáku. Stejně jako herní počítače i tady jsou preference někde jinde. Proto nebude nikdy z tohoto kousku masovka, ale pro těch pár fanoušku si ASUS připravila skvělý telefon, který je podle mě právem v současnosti králem herních telefonů.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.