Řada M od Samsungu s náma tak dlouho není a tak se možná hodí osvětlit rychle méně znalým proč vlastně Mka existují když vždycky hlavní pozornost je upřena v tomto segmentu spíš na áčkové modely. Samsung se, jak známo, poměrně dlouho potýká s konkurencí čínských výrobců tlačících ceny telefonů hodně dolů. Áčková řada se tím pádem pak v záplavě konkurenčních produktů jeví jako totálně předražená a nezajímavá a Samsung má rok od roku větší problémy se v segmentu levnějších telefonů prosadit. Právě proto vznikla u Samsungu řada M.
Ta má reprezentovat nový přístup, kdy náklady, včetně marketingových na televizní reklamy, billboardové kampaně atd jsou minimalizovány a sláva telefonů by se měla šířit spíš pozitivní šuškandou zákazníků. No a díky tomu může Samsung ušetřené peníze promítnout do ceny a přinést v porovnání s áčkovou třídou daleko atraktivnější modely. No a jedním z nich je právě dnes recenzovaný Galaxy M51, který je takovým mixem mezi A51 a A71. Bere si tím pádem to hezčí z každého modelu a namixoval to za poměrně hodně atraktivní cenu.
Samozřejmě, že po stránce materiálu se jedná o celoplastový telefon, jak už jsme u Samsungu zvyklí, ale z pohledu výkonu když si M51 vybírala pro svůj pohon mezi A51 a A71, zvolila ten silnější motor z A71 v podobě Snapdragonu 730. Tomu sekunduje 6 GB RAM se 128 GB úložištěm, které je navíc rozšiřitelným v kompletním slotu paměťovou kartou. Hravě pak dostanete třeba oproti A51 dvojnásobný výkon a to se vyplatí prakticky při čemkoli co v telefonu děláte – od klasického používání až třeba po hraní her. A že můžete hrát proklatě dlouho, o to se postará obrovská 7 tisícová baterka s kterou při běžném používání vydržíte bez problému fungovat i 3 dny.
Aspoň já jsem s tím sebemenší problém neměl a třetí den jsem dorazil domů a ještě pár procent v baterce zbývalo. Kapacitou baterky totiž rozhodně M51 předčí všechny doposud testované modely a z klasických běžně dostupných smartphonů vlastně ani neznám žádný, který by M51 předčil. Samozřejmě obrovská a těžká baterka je i sekundárním důvodem, proč je telefon celoplastový – aby plast co nejvíce ulehčil výsledné váze telefonu. Ta se zastavila pořád ještě na solidních 213 gramech, což je ještě o 10 g lehčí než třeba Motorola G9 Plus s o 30% menší baterkou.
Samozřejmě tak velká baterka se bude už i celkem dlouho nabíjet, takže i když je k dispozici rychlé 25 W nabíjení, pořád se telefon bude nabíjet do plna zhruba 2 hodiny. Z doplňkových funkcí nechybí samozřejmě všechny možné GPS systémy, Bluetooth 5.0, jack na 3,5mm a FM rádio. To hraje každopádně až po připojení drátových sluchátek, která slouží jako anténa. Využít můžete vlastní a nebo klasická, která najdete v balení. Pochopitelně AKGčka nečekejte, jste v budget variantě telefonů, takže v klidu. Reprák je v telefonu pouze jeden na spodní straně a hraje tak jako oukej, nic co by vyčnívalo nějakým směrem.
Displej M51 je naprosto ten stejný, který najdete i v A71, tím pádem krásný 6,7“ velký Amoled s poměrem stran 20:9 krytým gorila Glass 3 a průstřelem uprostřed po vzoru letošních vlajek. Hezké barvy, dobře čitelný na sluníčku, výborné pozorovací úhly, zkrátka Samsung umí. Celkově mě používání telefonu hodně bavilo, koneckonců Samsung One UI je dlouhodobě jedna z mých nejoblíbenějších nadstaveb. Pokud byste však po vzoru některých telefonů u zabezpečení hledali čtečku otisku prstů v displeji, zklamu vás, ale taky potěším zároveň. Je v bočním zapínacím tlačítku, za mě daleko lepší volba a funguje brutálně rychle.
U foťáků Samsung vsadil na kombinaci hlavního 64MP se světelností f/1.8, který doplňuje 12MP šíro, 5MP makro a dalších 5MP pro rozostření pozadí. U hlavního foťáku dostanete za dne relativně slušné a příjemné fotky, kterým na první pohled nic moc nechybí. Víceméně tento senzor je použit u spousty telefonů od Redmi Note 8 Pro až třeba po X50 Pro 5G, tím pádem v telefonech od 5 tisíc a nedávno ještě do 20 tisíc. Nijak nepřekvapí, drží se spíš v lepším průměru a třeba takový Oneplus Nord fotí za denního světla líp. Večer už se ovšem ukazuje plná síla investovaných peněz do vývoje nočního režimu, kde Samsung s přehledem ukáže jak moc dokáže dlouholetý vývoj nad desetitisíci fotek zúročit oproti dalším výrobcům. Za noční režim musím vyseknout pochvalu, co Samsung víceméně s průměrným senzorem dokáže.
Hodně pozitivně a hlavně v noci překvapí pak i noční režim na širokoúhlém foťáku. Pozitivně i v tom smyslu, že většina ostatních výrobců na noční režim na šíru rezignovala. Tady se ukazuje opět síla Samsungu a bezpochyby se jedná v této cenovce na noční režim o jedno z nejlepších šír. A šír v plném slova smyslu, 123 stupňů záběru potěší jak v noci, tak ve dne, kdy sice šíro konkurenci už tak zásadně neválcuje, ale pořád jsou fotky hodně příjemné s krásným dynamickým rozsahem a ostré prakticky v celém spektru fotky. To je rozhodně něco, co je potřeba oproti konkurenci také pochválit.
Ze zbylých 2 foťáků je k dispozici 5MP makro, které už je oproti často zbytečným 2MP u konkurence docela i použitelné a hodně supluje chybějící zoom nebo poměrně dalekou minimální ostřící vzdálenost hlavního foťáku. Prakticky jedinou zásadní výtku k foťákům a to jak hlavnímu, tak selfíčkovému mám, že špatně ostří na obličeje, které by ve fotkách měly mít logicky největší prioritu. Za celou dobu se mi tak nepodařilo ani jedním foťákem udělat dokonale ostrou fotku obličeje. U videa už to taková hitparáda není. K dispozici je na obou foťácích maximálně 4k 30 a i když stabilizace funguje obstojně, obraz docela šumí a pořád má tendenci jemně přeostřovat.
Samsung Galaxy M51 musím celkově hodně pochválit, protože za svou cenu 10 a půl tisíce je obstojným konkurentem pro spoustu telefonů v dané kategorii. Je jasné, že kolem této cenovky pořád existují kompromisy, spousta vlajkových funkcí ještě chybí, ale v porovnání s telefony jako Moto G 5G Plus, Oneplus Nord, Mi Note 10 Lite a dalšími se nemusí M51 vůbec stydět. Nabídne rozhodně krásný displej, slušný výkon, největší možnou baterku a foťáky také rozhodně nejsou k zahození. Záleží tedy hodně na tom co u každého telefonu preferujete. Důležité ovšem opravdu je, že tentokrát se M51 rozhodně stydět nemusí a je plnohodnotným konkurentem na bitevním poli telefonů kolem 10 tisíc korun.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.