S tím pádlem v úvodu jsem si nedělal vůbec srandu. Je normální takhle říkat větším telefonům, ale z žádným byste nechytili proud Berounky tak dobře jako s tímhle. Obří tělo se ovšem vzhledem k možnostem kupodivu celkem pohodlně drží díky zaobleným zádům z hliníku. Tlačítka na boku jsou také velice dobře umístěná tak akorát na dosah, avšak rychlá čtečka otisků prstů na zádech už by měla být níž. Takhle patlám prstem vždy nějaký ten centimetr pod ní. Design vám přitom může být povědomí, jelikož je to jen nafouklé Xiaomi Mi A2 či Redmi S2. Všechny tyhle placičky mají podobnou konstrukci. To znamená, že se můžete spolehnout na bytelnost a vzhledem k rozměrům i překvapivou tenkost.
Ve skutečnosti je ta tenkost možná až na škodu. Za prvé nechápu, že i u takhle obřího telefonu vystupuje stále foťák bez optické stabilizace ze zad a za druhé by se sem klidně vešla větší baterie. Teď nechci tvrdit, že 5500 mAh je málo, ale 7palcový telefon by určitě zvládl víc, když i o palec menší zařízení mají dnes 5000 mAh. V každém případě ale vydrží baterie stejně pohodlně 2 dny a kousek běžného používání, a i ty tři dny jsou možné, přičemž můžete vždy doplnit celkem rychle šťávu skrz USB-C s QuickCharge 3. Pokud byste však používali MAXe spíše jako ten tablet jen třeba na čtení na cestách, tak by byla výdrž ještě lepší.
A skutečně bych se nedivil, kdyby si někdo tenhle kousek koupil hlavně jako tablet. Menší tablety se dnes už totiž nedělají a MAX má letos gigantický 6,9" Full HD+ IPS displej. Jedná se ovšem o dobrý panel s překvapivě přesným barevným podáním a dostatečně vysokým jasem. Nad displejem pak najdete i v tenkých rámečcích bílou notifikační diodu, ale je moc malinká, aby byla skutečně užitečná.
A mimochodem mě nad displejem čekalo ještě jedno překvapení. Xiaomi u Mi MAX 3 proklamuje pouze jeden spodní reproduktor, ale ve skutečnosti zde uslyšíte zvuk i ze sluchátka nad displejem. Neříkal bych tomu ale úplně stereo, jelikož hraje sluchátko velice tiše a zvuk není moc čistý. Prostorový efekt to ale maličko umocní a zvuk celkově je hezky hlasitý.
Na poměry Xiaomi upřímně nezaujme na první pohled ani hardware, ale vzhledem k ostatním značkám je v pořádku. Snapdragon 636, 4 GB RAM a 64 GB úložiště plus microSD/Dual SIM slot jsou rozhodně dostatečná výbava a hráči rozjedou i trochu náročnější hry. Ano, Snapdragon 660 by se tu vyjímal více, ale někde se musel ušetřit. Android 8.1 Oreo s prostředím MIUI 9 běží hezky rychle a taky plynule, ale pořád se tu sekají animace při ovládání gesty, což má ale úplně každé zařízení s MIUI, které jsem zkoušel. I takovému Pocophonu se animace občas trošku zaškubou.
Naší tour de MAX zakončíme duálním foťákem na zádech. Tenhle foťák používá Xiaomi u spousty další zařízení, jelikož je tu hlavní 12Mpx senzor s velkými pixely a světelností f/1.9 a druhý snímač má jen 5Mpx a slouží pro rozmazání pozadí. Jako vždy dodává foťák na svou třídy velice pohledné fotografie a ani za špatných podmínek to není katastrofa, byť postprocesing je čas od času agresivnější a ostření občas odmítne při focení detailů spolupracovat. Přední 8Mpx kamerka zvládne pak krom průměrných fotek také odemykání obličejem, které je na dané poměry rychlé a spolehlivé, ale musíte pro jeho fungování v telefonu pořád hloupě přepnout lokaci na Hong Kong.
A to by bylo myslím o tomhle obrovi vše. Vesměs jsem na něm nenašel nic špatného, ale za 7 990 Kč a vzhledem k obřím rozměrům jsme toho mohli dostat víc. Baterka by měla být větší a procesor silnější. Nějak se ale musí ušetřit, když je tu ten obří 7” displej. Nakonec bych tedy doporučil Mi MAX 3 těm, kteří chtějí zejména cestovní tablet a funkci telefonu plní spíše sekundárně, což ovšem rozhodně neznamená, že by jí plnil špatně. Za danou cenu vám toho dají ale běžně velké telefony víc. Xiaomi Mi A2 z vlastní stáje je daleko výkonnější a má lepší foťák, zatímco ASUS ZenFone Max Pro má zase stejný procesor, jen o málo menší baterku a ušetříte 2,5 tisíce. Je tedy na vás, jak moc displej tohoto phabletu oceníte.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.