Mi A2 navazuje vizuálně zcela očividně na předchozí model Mi A1. Opět se tu setkáváme s celokovovým tělem, které příjemně padne do ruky, ale hladký hliník maličko klouže. Telefon přitom není o moc větší než jeho předchůdce, ale vzhledem k většímu displeji jsou tu tenčí rámečky. Na zádech najdeme potom modul duálního fotoaparátu, který výrazně vystupuje z těla. Takhle moc se mi snad při psaní na stole telefon ještě nikdy nekýval. Všechna tlačítka jsou tu dále na pravém boku, jsou umístěna akorát na dosah palce a vydávají hezky mechanické kliknutí. Pěkně na dosah prstu je rovněž na zádech umístěná čtečka otisků prstů, na kterou je spolehnutí a zdá se mi o něco rychlejší než u Mi A1. Vespod telefonu je poté už jen jediný reproduktor, který je kvalitou zcela průměrný, ale pořádně hlasitý. Bohužel ale chybí 3,5mm jack pro sluchátka, což je u levnějšího telefonu střední třídy určeného pro masy obrovské mínus.
Na přední straně nás nečeká nic nového. Je tu 5,99" Full HD+ IPS displej v poměru stran 18:9, což jsou parametry, které jsme u Xiaomi už párkrát viděli. Kvality displeje jsou tedy vesměs stejné. Rozhodně se jedná o pěkný panel, ale v dnešní době na špatné displeje narazíme už vcelku zřídka. Jas by však mohl být vyšší, jelikož na slunci je často problém s čitelností a také si postěžuji na notifikační diodu nad displejem. U takhle drahého zařízení bych už opravdu čekal barevnou, a ne pouze bílou.
Nejen díky displeji a vzhledu by se dalo Mi A2 popsat jako Redmi Note 5 s čistým Androidem. Procesorem je tu totiž Snapdragon 660, jehož podporou jsou 4 GB RAM a 32/64 GB interního úložiště. K dispozici má být však ještě vybavěnější a dražší verze s 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Výkonem se pohybujeme v AnTuTu konkrétně nad hranící 130 000 bodů. Bohužel však musíte zapomenout na paměťovou kartu, takže si volbu paměťové varianty opravdu dobře promyslete. Dále Android 8.1 Oreo je tu opravdu v naprosto čisté podobně díky programu Android One přímo od Googlu. To znamená, že tu nenarazíte prakticky na žádný bloatware či řady aplikací od Xiaomi. Je tu pouze vlastní Správce souborů a aplikace Mi Drop pro rychlý přenos souborů mezi zařízeními. Velkou výhodou systému pod programem Android One jsou poté zároveň rychlé a časté aktualizace, což určitě mnoho z vás ocení.
Mi A2 má stejně jako předchozí generace na zádech duální fotoaparát, avšak letos ho Xiaomi využívá jako OnePlus. Jeden senzor je tu 12Mpx s pixely o velikosti 1,25 mikrometru a světelností f/1.75, zatímco druhý senzor má hned 20 Mpx, stejnou světelnost, ale výrazně menší pixely. Právě tento 20Mpx senzor používá i OnePlus a to ke stejném účelu - vylepšení fotek za špatného světla. A světe div se, ono to vážně funguje. O všechno se za vás postará automatika a pomocí spojení dvou fotoaparátu docílíte opravdu daleko lepších fotek než u Mi A1. Zkoušel jsme v manuálním režimu fotit večer zvlášť každým foťákem a samostatně vypadají snímky z každého senzoru zvlášť strašně, ale společně dokáží zapůsobit. Navíc i za dne vypadají snímky velice dobře, mají vcelku věrné barvy a ani dynamický rozsah není nejhorší. Zkrátka je foťák kvalitou fotek za každých světelných podmínek na svou třídu nadprůměr. Není ovšem bez chyb.
Focení fotek není moc velká zábava, jelikož ukládání snímků trvá pár sekund. Nemůžete tedy chvilku po vyfocení jedné fotky vyfotit hned další, nebo si snímek okamžitě zkontrolovat v náhledu. Dále ostření občas zlobí a u makro snímků má telefon tendence často přeostřovat. Většinou je nejostřejší první nebo druhý snímek a pak už je to blázinec. Video je tu možné natáčet ve 4K a vypadá opravdu dobře, ale bohužel nemá stabilizaci. Elektronická stabilizace se přidá až u Full HD, ale to už zase nevypadá obraz ani zdaleka tak dobře, třeba barvy jsou dost tlumené. Nahrávaný zvuk je ovšem stále příšerný v jakékoli kvalitě, tohle Xiaomi prostě po všech letech stále nevychytalo. Selfie nadšence ale potěším předním fotoaparátem, kterým je naprosto stejný 20Mpx snímač jako na zádech, a dokonce i zde máte vlastní LED blesk. Kvalitou selfie fotek tenhle telefon prostě nikoho nezklame a rozhodně je mnohem lepší než předchůdce.
Výdrž je opět největším problémem tohoto telefonu stejně jako u jeho předchůdce. Baterie se dokonce zmenšila o 80 mAh na 3000 mAh, zatímco displej se výrazně zvětšil. Výsledkem je ještě o něco horší výdrž než loni, a to byla už předtím podprůměrná. Počítejte tedy vždy maximálně jen s jedním dnem a raději si berte nabíječku či powerbanku sebou. S náročnějším používáním vám telefon do pozdějších večerních hodin jen tak nevydrží. Alespoň, že tu ale máme rychlé nabíjení skrz USB-C.
Pokud byste se mě zeptali pře pár měsíci, který levnější telefon koupit, tak by v mém výběru bylo téměř pokaždé i Xiaomi Mi A1. Až na baterku to byl totiž skvělý telefon za atraktivní cenu. Letos už bych si ovšem doporučení Mi A2 více promyslel. Baterka je dokonce horší než dřív, čitelnost displeje na slunci není nic moc, na video natáčení se nehodí a chybí microSD slot, 3,5mm jack, NFC či 5GHz Wi-Fi. Letos už je holt konkurence daleko větší a Mi A2 je s cenovkou 7 790 Kč o něco dražší než první generace, přičemž už není ani zdaleka jediné s Androideem One na trhu. Přesto je to pořád výkonný telefon s čistým Androidem, kvalitní konstrukcí a skvělým foťákem. Musíte si být, ale před koupí velice dobře vědomi, co obětujete. Pokud bych chtěl čistý Android a stejný výkon, tak bych si raději připlatit či počkal na zlevnění Nokie 7 Plus s mnohem lepší výdrží i displejem, nechybí jí 3,5mm jack ani NFC a foťák je díky teleobjektivu o něco univerzálnější.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.