Kulatá desítka pro Samsung znamenala dát si extra záležet na všem a samozřejmě nejvíc na designu, protože to je to, co vám na první pohled okamžitě padne do oka. Oproti svému předchůdci je značně hranatější a i když jen naprosto nepatrně narostla do šířky, díky daleko užším rámečkům se najednou dostáváme z velkosti displeje 5,8“ na 6,1“.
Najednou je na displeji daleko více místa a všechno působí mnohem odlehčenějším a nenásilným dojmem, čemuž samozřejmě dopomáhá i nové prostředí OneUI. Dost často se S8čkám a S9tkám vytýkala čtečka otisků prstů na zadní straně, kterou byste tady hledali na zádech marně. Ona je totiž v displeji a funguje oproti většině jiných přístrojů na bázi ultrazvuku. Bohužel ač Samsung proklamuje, že oproti optickým čtečkám ji můžete odemknout i mokrým prstem, dost často se telefon na první pokus neodemkne a rychlost nijak závratná také není. Alternativně lze odemykání nahradit samozřejmě obličejem, ale tuto variantu, vzhledem k jednoduchému způsobu zneužití, který jsme si nedávno otestovali, určitě nedoporučuji. Jednu výtku si ještě neodpustím k zapínacímu tlačítku, které je hrozně zbytečně vysoko a musíte k němu při běžném držení telefonu nepřirozeně ručkovat. Bixby tlačítko je poté na protější straně a nově lze toto tlačítko přemapovat dvojklik na libovolnou akci.
Displej je jednoduše, jak jsme na Samsung zvyklí, famózní s neuvěřitelnou jemností a možností nastavení rozlišení až QHD. Světelnost je skvělá a na sluníčku nebudete mít s jeho čitelností sebemenší problém, protože počet nitů, na které je Samsung schopen displej krátkodobě vyhnat, se zastavil až na číslu 1200. Samsung se podobně, jako na své A8s, zbavil rámečků a kamerky a senzory integroval do jediného průstřelu v pravém horním rohu. Podle toho i přizpůsobil své interní tapety, aby průstřel co nejvíce eliminovaly. Ihned se objevilo mnoho fanoušků, kteří kreativitu v tapetách pojali po svém a musím říct, že komunita zafungovala opravdu skvěle a ať už to byla hlava Shreka s okem na místě kamerky nebo dalekohled Donalda Trumpa, opravdu jsem se fakt pobavil. Protože se jedná o OLED displej, k dispozici je samozřejmě funkce Always On, která zobrazí notifikace na zhasnutém displeji. Počítejte však, že tato funkce společně s QHD rozlišením displeje dokáže ukousnout z baterie zhruba 30% denně. Tím se dostávám asi k baterii která má průměrných 3400mAH, což není zase tak moc.
S10 je jednoznačně jednodenní telefon a při trochu nepatrně větší zátěži už před večerním posezením s přáteli budete muset vyhledat nabíječku. Naštěstí je zde k dispozici rychlé 15W nabíjení, takže už za čtvrt hodinky zase máte šťávy dostatek na celý zbytek večera. Telefon lze samozřejmě nabíjet také bezdrátově, eventuelně může sám prostřednictvím reverzního nabíjení dobíjet sluchátka či jiné telefony, ale právě vzhledem k malé baterce bych tuto funkci prakticky nevyužíval.
Po hardwarové stránce je zde nejnadupanější Exynos 9820 v kombinaci s 8GB RAM a úložiště si můžete zvolit 128GB nebo 512GB. Alternativně lze samozřejmě použít ještě microSD kartu. Slot je však pouze hybridní, tím pádem buď 2 simky nebo 1 simka a 1 paměťovka. V souvislosti s tím tedy volte pečlivě variantu interního úložiště. V každém případě hardware běhá velice svižně, v Antutu jsme se dostali na 330 tisíc bodů a vám je asi jasné, že Fortnite, PUBG a podobné hry si zahraje na plné detaily. Pro ty z vás, kteří by chtěli S10 jako kancelář je samozřejmě stále k dispozici řešení zvané DEX, které z telefonu po připojení speciálního kabelu do monitoru vytvoří počítač s klasickým desktopovým rozhraním. Ideální řešení pro ty, kteří chtějí mít v práci na stole jen klávesnici, myš a monitor a nechtějí se tahat třeba s notebookem. S10 pohání nejnovější Android 9 Pie s nadstavbou OneUI a za tohle musím dát opět výrazný palec nahoru. Prostředí je daleko rychlejší, uzpůsobené pro ovládání jednou rukou a je fakt, že tady bylo myšleno opravdu i na nejmenší detaily.
Co musím dalšího na tomto telefonu pochválit je zvuk. Díky stereo reproduktorům vepředu a na spodní straně je poslouchání hudby a sledování videí skvělé. Zvuk je čistý, výšky a basy jsou také v pohodě a po stránce zvuku není jednoznačně co vytknout. No a pro milovníky hudby je zde samozřejmě i tradiční zdířka na 3,5mm jack. Z dalších vlastností je pak přítomnost Wifi 5G, NFC, GPS včetně Galilea předpokládám asi samozřejmostí.
Hlavním lákadlem S10 je asi bezesporu trojice fotoaparátů na zadní straně a skvělou zprávou je, že oproti větší S10+ zde tentokrát na zadní straně nejsou uživatelé menší verze o nic ochuzeni. Hlavní kamera s rozlišením 12MPX je opět s proměnlivou světelností f/1.5 nebo 2.4 a podle okolního osvětlení dynamicky mění velikost clony. Dynamický rozsah, ostrost, detaily, všechno je fajn. I když Samsung má tendenci fotky zesvětlovat, celkově se mi mnohem víc líbí než třeba z P30tky, protože postprocessing nezasahuje do fotky v takovém rozsahu.
Celkové barevné podání do teplejších tónů, žádné zbytečné přeostřování, nepřehánění s kontrastem, tohle se mi prostě líbí daleko víc. Večerní snímky už jsou o poznání horší, noční režim chybí a je vidět, že večerní snímky prostě pro Samsung nejsou prioritou stejně jako pro Huawei třeba video. Druhý foťák je zde 16MPX širokoúhlý se světelností f/2.2 a stejně tak jako jsem byl spokojený s výsledkem u hlavního, jsem spokojený i tady. I když s ubývajícím světlem se samozřejmě výsledky zhoršují rychleji než u hlavního fotoaparátu, pořád jsem byl mile překvapen a efekt rybího oka zde nebyl naštěstí tak patrný jako u nedávno testované M20. Třetí 12MPX teleobjektiv je zde pro dvojnásobný zoom nebo rozostření pozadí v portrétním režimu a opět mu není co vytknout. Videa lze na S10 natáčet ve 4K při 60fps, FullHD až při 240fps a nebo samozřejmě můžete použít super-zpomalený režim, který funguje na dvojnásobnou délku oproti svému předchůdci. V každém případě video je něco, za co musím S10 obzvlášť pochválit, protože se jedná aktuálně o jeden z nejlepších telefonů pro natáčení videa.
Samsung Galaxy S10 můžete dostat v zelené, bílé, černé v nižší 128GB kapacitě úložiště za cenu 23.490,- nebo vyšší 512GB variantě za cenu 29.990,-, což jsou velice ambiciózní ceny, ale vzhledem k nabízené výbavě naprosto obhajitelné. S10 prostě zkrátka posouvá hranice zase o kus dál a i když se rozhodně nejedná o dokonalý telefon, jehož největší slabinou je pouze menší baterie, dokážu si představit, že bych jej používal jako svůj osobní daily driver. A to je asi ta největší pochvala, kterou tomuto telefonu můžu dát.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.