LG letos u své vlajky vsadilo opět na sklo, které je vepředu i vzadu a pouze rám zařízení je z hliníku. Jen škoda, že mezi ostatními telefony vypadají záda G7 poněkud nudně a na pohled zařízení moc nezaujme. Nutno ale říct, že se telefon velice pohodlně drží a působí i přes svou velikost displeje relativně kompaktně. Je ovšem také kluzký a neskutečně snadno na něm ulpívají otisky prstů a další nečistoty. Takové problémy mají samozřejmě i jiné skleněné telefony, ale tedy se nečistí zadní sklo tak snadno jako u jiných. Zkrátka bych vám doporučil koupit si nějakou světlejší barevnou variantu a ne černou, kterou jsem testoval já, jelikož je telefon skutečně neustále zapatlaný. Také zapínací tlačítko, které není tentokrát integrované v parádně rychlé a spolehlivé čtečce otisků prstů na zádech, je nyní na pravém boku a zasloužilo by přemístit trochu níž. Jinak působí ale tlačítka velice dobře a nalevo máme letos navíc další tlačítko, které slouží pro Google Asistenta. Ten u nás ovšem není, takže zapíná tlačítko u telefonu nastaveném v češtině jen Google Now. Škoda také, že nejde tlačítko přeprogramovat, na co chcete. Jedině sijej můžete kompletně vypnout, pokud byste o něj až moc často omylem zavadili. Doplním také, že nechybí opět voděodolnost IP68 ani certifikace odolnosti MIL-STD 810G.
Na 6,1” IPS displej si nemohu ani v nejmenším stěžovat, vždyť i velikost rámečků a výřezu je tu podle mě suprová, tedy alespoň naživo. Osobně sice preferuji u telefonů s výřezem AMOLED, aby se případně výřez snáze schoval, a navíc se hodí AMOLED mnohem více u Always On funkce. Přesto je ale tenhle Quad HD displej naprostá špička! Barvy vypadají živě, kontrast není špatný, pozorovací úhly bez problémů a pak je tu jas. Pokud máte zapnutý automatický jas, tak ze sebe dokáže telefon dostat většinou maximálně svítivost 600, možná 700 nitů. Už to není vůbec špatné, ale když jste na opravdu silném slunci, můžete vyhnat jas až na 1000 nitů. Ano, v této hodnotě vydrží G7 jen 3 minuty, ale to většinou bohatě stačí na odepsání zprávy či vyhledání dopravního spoje a podobně. Stručně řečeno, jsem neměl ani na tom nejsilnějším slunci nikdy problém s čitelností a rozhodně patří G7 v tomto ohledu mezi špičku.
Těšit si můžete rovněž na různé úpravy barev displeje a podobněv nastavení. Nechybí certifikace pro HDR10 a pokud nechcete výřez, můžete si jej schovat v nastavení. Našlo se místo také pro Always On funkci, která patří mezi ty nejlepší svého druhu. Vidíte dostatek informací, máte na výběr z několik podob, a navíc lze přímo pomocí Always On třeba zapínat Bluetooth, foťák, Wi-Fi či svítilnu a ovládat hudbu. Jen škoda, že kvůli IPS technologii tu žere Always On výrazně větší množství energie, které není vůbec zanedbatelné.
S LG G7 si zahrajete úplně všechno. Tečka. Je tu Snapdragon 845, 4 GB RAM, 64GB úložiště a slot pro microSD karty. Hardware je prostě špičkový a v AnTuTu dosáhl telefon na 240 000 bodů, což není úplně ten nejlepší výsledek, ale výkonu je to pořád více než dost. Android 8.0 Oreo tu navíc běhá rychle a plynule, byť nadstavba od LG není zrovna můj šálek kávy. Zejména nastavení na mě působí častokrát nepřehledně, ale vzhled nadstavby je vždy věcí vkusu každého z vás.
Zmínit musím také 3000mAh baterii, které má oproti LG G6 o 300 mAh menší kapacitu, a navíc je tu větší displej. Na druhou stranu máme novější a tím pádem šetrnější procesor, ale ani ten neumí zázraky. Výdrž je tu zcela průměrná, ale párkrát jsem měl problém vydržet s telefonem do pozdních nočních hodin, což se mi už dlouho nestalo. Vypnutím Always On získáte opravdu nemálo procent navíc, ale stejně počítejte spíše s jednodenní výdrží. Při nejlepšín mi telefon vydržel do obědových hodin druhého dne. Potěší ale rychlé nabíjení pomocí Quick Charge 4.0 skrz USB-C a minimálně já ocením také přítomnost bezdrátového nabíjení.
U vlajkového LG musím pak také probrat zvuk, který má na starosti stále sice jen jeden reproduktor vespod, ale ten nově využívá rezonanční komory uvnitř telefonu. Díky tomu při přehrávání vibruje celý telefon a slyšíte zvuk i když úplně zacpete spodní mřížku repráku. Ze začátku je divné držet telefon, který tak slně vibruje s každým zvukem, ale rychle jsem si zvyknul a zvuk je opravdu dobrý. Nemluvě o tom, když položíte telefon na pevný povrch, kdy vibrace ještě více umocní basy, zlepší dynamiku a zvýší lehce hlasitost. Není to sice ten úplně nejlepší zvuk, na to by bylo potřeba dvou předních reproduktorů, ale mezi vlajkový modely se občas i vymyká a je neuvěřitelné, co se povedlo LG z jediného repráku vymáčknout. Kde už je ale G7 jednoznačně nejlepší je poslouchání hudby skrz 3,5mm jack díky 32bitovému Hi-Fi Quad DACu. Ten je prostě úžasný a když k tomu zapnete i DTS:X 3D prostorový zvuk, je LG G7 tou nejlepší volbou pro hudební nadšence s drátovými sluchátky.
Duální fotoaparát jde ve šlépějích předchozích modelů od LG. Máme zde hlavní 16Mpx foťák se světelností f/1.6 a optickou stabilizací. Druhý širokoúhlý fotoaparát má rovněž 16 Mpx, avšak světelnost se snížila na f/1.9, nemá autofocus a postrádá optickou stabilizaci. I přesto však musím upozornit, že právě širokoúhlý foťák má G7 ten vůbec nejlepší na trhu. Kvalita za dobrého světla je opravdu skvělá a nelze zpozorovat ani moc výrazný efekt rybího oka, který byl kdysi velice silný. Navíc se mi myšlenka širšího úhlu záběru zamlouvá mnohem více než třeba zoom u většiny ostatních telefonů. Za špatného světla jde ovšem kvalita rapidně dolů a zejména rozmazanost a ztráta detailů bývá problémem. Za to mohou rovněž velice malé pixely o velikosti jen 1 mikrometru, které má bohužel také hlavní foťák. Ani ten přitom není vyloženě špatný, ale prostě to není zas tak velký rozdíl oproti LG G6 či V30. Barvy jsou hezky živé a dynamický rozsah není špatný, ale telefonu dělá velké problémy automatická volba expozice, kdy fotky téměř vždy přesvětlí a HDR skoro vůbec nepomáhá.
S horším světlem poté rychle přijdete o detaily a snímky se snadno rozmažou, ale kvalita není ani tak otřesná. Na ty nejlepší fotomobily to však prostě nemá. Stejně tak fotky s umělou inteligencí, kdy telefon upravuje vlastnosti fotek v závislosti na focené scéně nejsou nic moc a většinou si umělá inteligence ani neví rády. Huawei, Xiaomi či ASUS umějí rozpoznávat scény a upravit snímky daleko lépe. Další nevýhodou je video, které má pořádnou stabilizaci jen při Full HD ve 30 FPS. Ani tak ovšem nevypadá obraz nejlíp. Foťák neustále přeostřuje a obraz zkrátka nevypadá plynule. Na závěr zmíním rychle i přední 8Mpx kamerku, která je daleko lepší než u předchozích vlajkových telefonů LG, ale pořád to není žádná hitparáda. Co už bych ale označil za naprostou bombu je fotoaplikace, která je přehledná, rychlá, skvěle rozvržená a najdete zde snadno úplně vše. Po pár dnech s G7 musím říct, že má LG ze všech výrobců dost možná mou nejoblíbenější fotoaplikaci.
Nečekal jsem to, ale LG G7 ThinQ se mi opravdu zalíbilo. Telefon se může rovnat jakékoli konkurenci, ale cenovkou nepřekračuje ani 16 tisíc korun. Je tu výkonný hardware, plynulé prostředí, skvělý zvuk z reproduktoru i skrz 3,5mm jack, nechybí voděodolnost, bezdrátové nabíjení a najdete tu pravděpodobně ten nejlepší IPS displej na trhu. Dokonce i ten duální fotoaparát je vcelku dobrý. Umělá inteligence je tu sice v podstatě k ničemu, ale širokoúhlý snímač je ten vůbec nejlepší, který můžete dnes v mobilních telefonech najít. Jedinými výraznými nedostatky jsou pro mě tedy nepřehledné prostředí, nudný vzhled a zejména při nejlepším průměrná výdrž baterie.
Pokud bych si ovšem porovnal G7 s ještě levnějším OnePlus 6 a ZenFonem 5Z, tak si nemyslím, že by voděodolnost a bezdrátové nabíjení stálo za příplatek pár tisíc, a to navíc u LG dostanete méně paměti. Radši bych ale G7 srovnal s lehce dražší Sony Xperií XZ2, kdy bych i k mému překvapení sáhl právě po LG. Má sice horší výdrž, ale foťák byl při mém přímém srovnání lepší jak u Xperie za horšího světla. Snímky z G7 jsou sice tmavší, ale také mnohem ostřejší a nemají ani zdaleka tolik šumu jako Xperia. Stejně tak bych oželel i větší uložiště a vybral si tento kousek na úkor Huawei P20. Pokud však pokukujete po ASUSu či OnePlus, tak sáhněte raději po nich, nebo počkejte, až LG klesne ještě trochu na ceně, což se vzhledem k přechozím generacím stane určitě vcelku rychle.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.