OnePlus sám o sobě dlouho prohlašoval, že je flagship killer. To už ode dneška oficiálně neplatí, protože nejvyšší model už přestal sázet na drobné hardwarové ústupky, které ovšem znamenají úsporu hodně peněz ve finální ceně. Naopak vyslyšel své zákazníky, implementoval maximum možného a v jistých ohledech i předčil konkurenci. To je nový OnePlus 8 Pro, který rozhodně vezměte v potaz, pokud přemýšlíte o alternativách k P40 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro nebo Samsungu S20+ proti kterým víceméně tento telefon míří. Nový OnePlus 8 Pro je vybaven stejně jako S20+ 6,7“ velkým OLED QHD+ displejem s obnovovací frekvencí 120Hz, ovšem Samsung použití 120Hz limituje pouze na FHD, zatímco u Oneplus si jej užijete i při plném rozlišení.
To si samozřejmě žádá, stejně jako podpora 5G lepší baterku, která je prakticky stejně velká u obou telefonů a tak záleží právě hodně na tom, jakou obnovovací frekvenci zvolíte. U P40 Pro I Mi 10 Pro máte k dispozici pouze 90Hz. A samozřejmě, že na hry je čím vyšší, tím lepší. U P40 Pro je kapacita baterie nižší, ale zase má rychlejší 40W drátové a 27W bezdrátové dobíjení včetně reverzního. Oneplus 8 Pro oproti tomu nabízí „pouze“ 30W drátové i bezdrátové, ovšem reverzní jen 3W, což asi na nabití sluchátek přes noc bude stačit. Samsung má oproti oběma u S20+ 25W drátové, 15W bezdrátové a 9W revezní. Všechny 3 telefony mají 4500mAh baterky, jen P40 Pro má baterku o kapacitě 4200mAh.
U procesorů hodně záleží to, na jakém trhu se vyskytujete. Samozřejmě, že většina z našich diváků a čtenářů v Československu, ale pár sledujících z USA si určitě užívá S20+ se Snapdragonem 865. Zbytek se musí spokojit se slabším Exynosem. OnePlus 8 Pro, stejně jako Mi 10 Pro přichází rovnou se Snapdragonem 865 a P40 Pro s Kirinem 990. Všechny 4 telefony mají podporu 5G a všechny jsou vyrobeny 7nm technologií. Nejslabší z uvedených 3 je samozřejmě Kirin, který je ještě postaven na starší architektuře jader a je zhruba na úrovni Snapdragonu 855. Na druhou stranu jako jediný má integrovaný 5G modem přímo v sobě a tak teoreticky bude jeho spotřeba a zahřívání nejnižší. Ve výkonu naopak jak Kirin, tak Exynos poráží Snapdragon 865 v Mi 10 nebo OnePlus 8 Pro.
U foťáků vsadil OnePlus 8 Pro na nový 48MP senzor IMX 689 od Sony se světelností f/1.78, který doplní loňský dobře známý IMX 586 ve 48MP šíru se 120 stupňovým úhlem záběru. Ano, to je ten senzor, který většina výrobců loni používala u svých top modelů v hlavním foťáku. Konečně se tak dočkáme asi opravdu skvělých fotek i širokoúhlým foťákem, kteří všichni až na nedávno recenzovanou P40 Pro tak dlouho opomíjeli. Samozřejmě oba foťáky spojují 4Px do jednoho a výsledkem tak budou 12MP snímky. Tím pádem přesně stejná velikost snímků, které produkuje i Samsung S20+ nativně se svými 12MP senzory.
Huawei se oproti tomu spolehá na 50MP hlavní foťák doplněný 40MP šírem. Alespoň ve velikosti pixelů všechny poráží Mi 10 Pro se svými 108, ale jak všichni dobře víme, rozhodně neplatí čím víc MP, tím víc Adidas. Třetím foťákem u Oneplus 8 Pro je 8MP teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem a až 30 násobným hybridním. Oproti tomu S20+ používá 64MP objektiv, který je více všestranný. Samsung jej používá pro klasické video při rozlišení 8K a jeho optický zoom není prakticky vůbec žádný a veškerý zoom je řešen digitálním výřezem, což je dobré pro video, horší pro fotky pokud chcete přirozený bokeh efekt. U zoomu jednoznačně kraluje P40 Pro s 5 násobným optickým zoomem a nádherným a přirozeným bokeh efektem.
U designu hodně záleží na osobních preferencích, stejně tak jako u jednotlivých nadstaveb. Mě je asi nejsympatičtější Samsung One UI společně s Oxygen OS. U Huawei od letoška je problém s Googlem a musel přejít na vlastní Huawei Mobile Services, které mají ještě před sebou velký kus práce. Oneplus 8 Pro byl představen za cenu 999$, což po hrubém přepočtu je brutálních 29,5 tisíce. Který z těchto 4 telefonů zvolit je samozřejmě na vás, ale Huawei má svou startovní pozici nejtěžší. Škoda je, že hlavně u Xiaomi došlo k meziročnímu skokovému nárůstu ceny a hlavně tady hodně ukáže čas, jestli se jim tak obrovský cenový skok vyplatil.
Představen byl ještě ale slabší model, Oneplus 8 vybavený stejným Snapdragonem 865. Displej už má ovšem rozlišení pouze FHD+ s obnovovací frekvencí 90Hz. Soustava foťáků je v konfiguraci 48MP hlavní, 16MP šíro, a 2MP makro.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.