Hned na začátku se sluší připomenout, že zatímco porovnání 2 parametrů typu velikost paměti nebo rychlost procesoru v Benchmarku je jasně měřitelná věc, třeba takový design je subjektivní asi jako hodnocení krasobruslení, takže co se líbí hodně mě, nemusí se nutně líbit vám. Přece jen, telefon bude na vašem stole nebo ve vaší kapse. Po designové stránce Honoru 20 i Xiaomi Mi 9T tentokrát nemám ani jednomu z nich téměř co vytknout. Oba telefony jsou krásné, Honor vsadil na svou klasickou modrou, kterou u každého ročníku mírně mění a ta letošní vyleštěná se mi obzvlášť líbí. Ovládací prvky jsou standardní, pouze na pravé straně zapínací tlačítko slouží současně jako čtečka otisků prstů, která je rychlá a spolehlivá. Jediná vada na kráse jsou vystupující čočky fotoaparátů kvůli kterým se telefon na stole nepříjemně kolíbá. Jdou samozřejmě zarovnat obalem, ten je ale potřeba dokoupit. Xiaomi Mi 9T v černé barvě, kterou držím je sice na první pohled celé černé, ovšem pokud se zadíváte blíž, vidíte gradientní karbonový vzor, který se mi obzvlášť líbí. To vše je ještě navíc v kombinaci s elegantními červeno-růžovými doplňky v podobě zapínacího tlačítka a kroužku kolem fotoaparátu. Vůbec bych se nezlobil, kdyby byly ještě víc červené a míň růžové, ale to už je věc vkusu. Každopádně se mi tohle zdůraznění důležitých prvků telefonu moc líbí. No a pak je tu ještě jedna věc navíc a tou je jack na 3,5mm pro milovníky drátových sluchátek. Snad ani už není potřeba zdůrazňovat, že v této cenové hladině je použití USB-C povinností a s tím samozřejmě i rychlé dobíjení. Xiaomi je vybaveno 4000 baterkou a 22,5W nabíjením, Honor oproti tomu 3750mAh baterkou se stejně rychlým dobíjením.
Honor 20 přichází s IPSkovým displejem 6,26“ a Xiaomi oproti tomu nabízí 6,39“ OLED. Rámečky obou telefonů jsou takřka totožné, jen brada je u Xiaomi o trošičku menší. Samozřejmě si můžete všimnout, že zatímco v displeji u Honoru je v čelní straně průstřel, u Xiaomi nic takového není, protože přední kamera je na telefonu vyjížděcí a displej tím pádem nic neruší. Co se týká barevného podání, to je na obou telefonech věrné. Světelnost displejů je také dost podobná. Xiaomi na maximální jas svítí sice zhruba o 5% víc, ale na druhou stranu jemnost displeje a odstíny barev jsou naopak daleko hezčí u Honoru.
Po hardwarové stránce Honor 20 uteče Mi 9T na plné čáře. Kirin 980, neboli procesor, který je třeba v Huawei P30 Pro pohání i Honor 20 a tím jí dokáže vybičovat v Antutu až na nějakých 286.000 bodů. Pokud navíc zapnete v nastavení baterky režim výkonu, dostanete se za pomocí GPU Turba 3.0 v Antutu zhruba na nějakých 305.000 bodů. To vše s 6GB operační pamětí a 128GB úložištěm. Xiaomi MI 9T oproti tomu nabízí procesor střední třídy Snapdragon 730 v kombinaci se 6GB RAM a 64 nebo 128GB úložištěm, což v Antutu stačilo na nějakých 210.000 bodů. Ani u jednoho telefonu však bohužel nerozšíříte úložiště paměťovou kartou. Z další hardwarové výbavy mají naštěstí oba dva telefony NFC, 5GHz Wifi, Bluetooth 5.0 a Honor 20 nabízí navíc navigační systém Galileo. Software je u obou telefonů totožný, Android 9 Pie, přičemž Honor pohání nadstavba EMUI a Xiaomi zase MIUI. Nadstavba od Honoru lomeno Huawei rozhodně moc krásou neoplývá a aktualizaci by potřebovala jako sůl. U Xiaomi jsou hlavně v nastavení některé věci v jiných menu, než byste čekali a občas musíte dost hledat, ale když si na to zvyknete, proč ne. Oba telefony nabízejí zvukový výstup prostřednictvím spodních mono reproduktorů. Xiaomi je daleko hlasitější, ovšem Honor nabízí daleko vyváženější a hezčí zvuk. U Xiaomi docílili totiž vyšší hlasitosti zbytečným vyhnáním výšek v kterých se ovšem pak už hodně ztrácejí středy a to je trochu škoda.
Teď už jsme ale konečně u foťáků, Honor 20 disponuje 4 foťákama v konfiguraci hlavní 48Mpx se světelností f/1.8, pak je zde 16MPX šíro, 2MPX makroobjektiv a čtvrtý je jen pro rozostření pozadí. Xiaomi MI 9T má hlavní senzor také 48MPX se stejnou světelností f/1.8, 13MPX šíro a pak 8MPX teleobjektiv. Pomineme teď u obou telefonů focení do 48MPX, protože to je stejně moc nepoužijete a porovnáme klasické fotky. Dle předpokladu za denního světla není ve fotkách moc rozdíl a na svou cenu oba telefony fotí výborně. Když se budeme bavit o dvojnásobném zoomu, Honor používá výřez z klasického foťáku, oproti Xiaomi, který má vlastní teleobjektiv, který je však o poznání horší než v dospělé Mi 9. Stačí jen o malinko horší světlo a nastupuje výrazný šum. Tady hodnotím lépe výřez z hlavního foťáku u Honoru. U širokoúhlého foťáku podávají oba telefony opět dobrý výkon, který se od sebe moc neliší. U noční fotografie má smysl fotit už samozřejmě klasickým objektivem a tady se ukáže síla postrpocessingu Honoru. Fotky jsou celkově světlejší, s větším množstvím detailů a i když samozřejmě třeba na vlajkovou P30 Pro od Huawei to nemá, pořád se jedná o nejlepší telefon do 10.000 s nočním režimem. To neznamená, že by Mi 9T fotilo nějak špatně, fotky jsou stále velmi dobré na svou cenu, ale v tomto ohledu je Honor prostě lepší. No a teď se mrkneme, jak je na tom video.
Vrátil jsem se zpátky z venku a příjemně mě překvapila elektronická stabilizace přední kamery na Honoru 20 oproti Mi 9T. Ze zadních kamer mě o trochu víc zase bavilo video z Mi 9T. To z Honoru mělo totiž tendenci občas přeostřovat, což zrovna moc pěkný není.
Xiaomi MI 9T v konfiguraci 6/128 je aktuálně za cenu 10.490,- nebo v konfiguraci 6/64 za 9.490,-. Oproti tomu Honor 20 v konfiguraci 6/128 je momentálně za 9.990,-. Boj to byl u obou telefonů naprosto vyrovnaný. Xiaomi nabízí plnohodnotný displej bez průstřelu, o trochu lepší video a nepatrně větší baterku a Honor 20 zase celkově hezčí fotky a o parník vyšší výkon. Když vezmu do úvahy i právě poměr ceny a výkonu, momentálně jsou misky vah lépe nakloněny pro Honor, po kterém bych v tomto případě bez obav šáhnul radši. Schválně mi zkuste napsat vy, který telefon vyhrál u vás. A zkuste být tentokrát trochu objektivní, třeba jako recenze na Techarena.cz. Holt Xiaomi nemůže vyhrát pokaždé . Díky za sledování, případný like a čau u dalšího videa.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.