Značka OPPO ohlásila svůj příchod na český trh zhruba před 10 dny a první 2 modely, které uvádí jsou OPPO Reno5 Z a právě dneska recenzované Reno5 5G. Asi v začátku u první recenze na telefon OPPO by se vůbec slušelo zmínit něco o výrobci samotném ať víte kam jej zařadit a nečekáte třeba něco neočekávatelného. OPPO je jak jinak než čínským výrobcem, aktuálně nejprodávanější značkou na místním trhu a po embargu na Huawei se snaží podobně jako OnePlus, realme nebo Vivo obsadit vyklizené pozice.
OPPO tedy není v mobilních telefonech žádný nováček a jde o giganta srovnatelného třeba se Samsungem nebo donedávna s Huawei na které OPPO koneckonců cílí. To už říkám dopředu, abyste nečekali konkurenci třeba pro Xiaomi nebo realme. Teď už ale jdeme na Reno5 5G a minimálně po stránce designu musím říct, že zase po delší době vidím rád trochu odlišná záda.
I když jde, třeba podobně jako u A52 o plast, rozhodně se mi líbí tyrkysový matný nástřik se speciální povrchovou úpravou s jemně vystupujícím modulem foťáků, který samozřejmě zakryjete jak jinak než přibaleným pouzdrem. Pokud se ovšem rozhodnete nosit telefon bez něj, aspoň máte tu výhodu, že na opatlaná záda od otisků prstů tady právě díky oné povrchové úpravě opravdu nenarazíte.
Druhá věc, za kterou chci Reno5 pochválit je displej, hlavně za jeho skvělou světelnost na sluníčku. Když jsem totiž s Reno5 strávil celý víkend na horách, fotil a vlogoval do storieček na instagramu klidně na poledním slunci, neměl jsem nikdy problém s tím, že bych třeba na displeji něco neviděl. Naopak displej svítil tak dobře, že jsem to fakt až nečekal. Za světelnost a kontrast tím pádem jednoznačně pochvala.
Z technických parametrů jde o 6,43” Super Amoled displej krytý Gorilla Glass 5 s 90Hz obnovovací frekvencí s relativně tenkými rámečky, jen lehce širší bradou. Čtečka otisků prstů je pak na spodní straně a možná pro někoho je umístěna až zbytečně moc nízko. A když už jsem u nižšího umístění, trochu nezvykle, ale tentokrát dobře jsou umístěná tlačítka pro ovládání hlasitosti
Po hardwarové stránce telefon pohání Snapdragon 765G s podporu sítí 5. generace, to znamená ten stejný processor, který najdete třeba v Motorole Razr, OnePlus Nord, LG Wing a dalších. Nabízí zhruba poloviční výkon nejlepších dnešních vlajkových lodí a tím pádem dostatek prakticky pro jakoukoli práci, pokud pominete nejnáročnější hry. Ty si samozřejmě zahrajete na telefonu take, třeba Mortal Kombat, Call of Duty atd běží úplně v pohodě, jen je potřeba počítat s trochu nižšími detaily.
Koneckonců OPPO Reno5 5G nedisponuje na dlouhé hraní her ani bůhví jakou baterií. Ta má kapacitu na dnešní poměry relativně podprůměrných 4300mAh, což má za následek spolu s plastovým rámečkem telefonu ale zase příjemně nízkou váhu pouhých 172g. Na druhou stranu na to jak je baterie malá, mě telefon ohromil opravdu velmi solidní výdrží, která se může bez problému rovnat i konkurenci s daleko většími baterkami. Ač jsem tedy třeba v průběhu víkendu telefon používal dost intenzivně na focení, natáčení videa, storiečka, navigaci, pořád jsem večer dorazil na hotel a ještě mi zbývalo nějakých 35% baterky.
Bez problému byste tak měli dát na 1,5 dne výdrže běžného použití. A komu by to nestačilo, OPPO je známé svou vlastní technologií rychlého nabíjení a tím pádem v balení najdete kromě pouzdra i 65W nabíječku schopnou za 30 minut dobít 90% baterky. Zpátky ale ještě k pár hardwarovým vlastnostem a zrovna jedné vlastnosti, která by mohla být pro někoho možná omezující. Telefon se na startu dodává pouze v jedné kapacitě 8/128 bez možnosti rozšíření paměťovou kartou.
Další nevýhodou může být jen jeden reproduktor, který navíc nehraje moc nahlas a samotnou kvalitou by se mohl také trochu inspirovat u konkurence a naopak příznivce drátů by mohla potěšit stále zdířka na 3,5mm jack. U softwarové výbavy samozřejmě můžete očekávat Android 11 s 2 letou podporou aktualizací a nadstavbou Color OS. Tady hodně záleží na osobních preferencích každého. Rozhodně nečekejte čistý systém jako třeba u realme, ale pokud jste fanoušci toho přizpůsobit si systém co nejvíc svým preferencím po stránce designu a dalších fíčurek, pak vám určitě tato nadstavba přijde vhod.
Můžete změnit fonty, styly ikon, témata nebo využit třeba boční chytrou lištu podobně jako jí znáte třeba z telefonů Samsung nebo Sony. Po stránce aplikací navíc tady najdete NetFlix, Facebook, Booking a pár dalších. O čistý operační systém se tedy nejedná ani náhodou, ale zas třeba oproti cenově agresivním telefonům Xiaomi si můžete být jistí, že na reklamu v systému fakt nenarazíte.
OPPO Reno5 5G disponuje soustavou 4 foťáků, 64MP hlavní doplňuje 8MP širokoúhlý objektiv a kombinace 2+2 pro makro a rozostření pozadí celou čtveřici uzavírá. Hlavní objektiv můžete podobně jako třeba u realme využít i pro 2 násobný nebo 5 násobný zoom, ale pochopitelně se jedná pouze o digitální výřez z hlavního senzoru a čím víc budete zoomovat, tím víc bude pochopitelně klesat kvalita.
Ve standardním módu hlavní foťák spojuje 4Px do jednoho a výsledkem jsou 16MP snímky, které dosahují za dne spíš průměrné kvality a ničím extra vás asi nenadchnou, což je trochu škoda. Použitý sensor IMX686 od Sony je totiž I v mnoha podobně drahých telefonech konkurence, kde ovšem podává daleko lepší výsledky a tak nezbývá než doufat, že Oppo ještě do telefonu pošle nějaký ten update processingu fotek. Vyloženě pochválit se dá rozhodně to, že při vypnutém AI režimu se telefon drží na uzdě hlavně co se týká přílišné saturace tak typické pro spoustu asijských výrobců.
S ubývajícím světlem samozřejmě hlavní fotoaparát dost ztrácí a překvapivě je aspoň velký rozdíl, pokud použijete noční režim. I tak jsou ale fotky docela měkké a na 11 tisícový telefon bych zkrátka od hlavního foťáku čekal lepší výsledky. U širokoúhlého 8MP objektivu už ztracené body bohužel celkově nedoženete ani ve dne, natož v noci i když musím férově říct, že u širokoúhlého objektivu rozhodně dostanete naopak o trochu lepší fotky než z podobných objektivů u konkurence. Celkový dojem z foťáků to ovšem, jak určitě chápete, nezachrání.
A u videa také moc zázraků nečekejte. Ve 4k je největší překážkou chybějící jakýkoli druh stabilizace a tak jestli nebudete fotit statické záběry, bude obraz celkem rozklepaný. Po přepnutí do FHD je stabilizace pro změnu hodně pěkná, ale pochopitelně by zase někomu mohly chybět detaily. A selfiečka jsou takový příjemný standard. Nenadchnou, ale ani neurazí.
Když bych měl celkově nové OPPO zhodnotit, tak za startovní cenu 11 390,- to v záplavě podobné konkurence bude mít hodně těžké. Přece jen jeden příklad za všechny je Samsung Galaxy A52 5G, který nabízí za nepatrně nižší cenu již stereo reproduktory, optickou stabilizaci foťáku, 120Hz displej nebo voděodolnost.
Na druhou stranu, pokud někdo zrovna není přítel Samsungu, má šanci sáhnout po novém OPPO Reno5 5G, ke kterému navíc ve startu dostanete skvěle hrající sluchátka OPPO Enco Air v designu Airpodů s kombinovanou výdrží 24h a dotykovým ovládáním v hodnotě zhruba 2 tisíce korun.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.