Paměť RAM 1 GB, GPS modul, Wi-Fi, Bluetooth, Typ SIM miniSIM (standardní)
více parametruMotorola Razr
Vlajkovou lodí společnosti Motorola se stává v listopadu 2011 uvedení nejtenčího telefonu na světě - Motorola Razr. Hlavními znaky je kromě již zmíněné tloušťky - 7,1mm - také odlehčený design. Povrch telefonu je z materiálů, které odpuzují vodu a zároveň jsou odolné proti poškrábání. Motorola Droid Razr je vybavena 4,3" velkým Super AMOLED displejem, 1,2Ghz dvoujádrovým procesorem, spoustou multimediálních funkcí a poměrně zásadně také překvapí výdrž na jedno nabití. Ale zpět k neuvěřitelné tloušťce. Vzpomináte na vlajkovou loď společnosti Samsung ? Ano, jejich Galaxy S II, pravděpodobně nejúspěšnější telefon roku 2011 dosahuje tloušťky 8,49mm. Již tenkrát se nám zdála tato hranice téměř nepřekonatelná, ale Motorola se svým Droid Razr toto překonala o více než 1,3mm. Pojďme se ale podívat na telefon ze všech možných úhlú pohledu.
Hardware:
Pod neuvěřitelně tenkou skořápkou tiká dvoujádrový procesor o frekvenci 1,2Ghz. Celý obal je vyroben z kevlaru v kombinaci s hliníkem a zajišťuje tak maximální možnou odolnost proti pádu. Gorilla glass je sklíčko, které je dnes již součástí spousty výrobků a zajišťuje tak viditelné ploše téměř nepoškrabatelnost a nerozbitnost. Fotoaparát je tentokrát 8Mpix a samozřejmě kvůli objektivu je v této části telefon o trochu širší. V této horní části díky více prostoru zbylo i místo na klasický 3,5mm konektor na sluchátka, HDMI a microUSB jack. Po stranách naleznete veškerá tlačítka, která jsou běžná i z ostatních telefonů jako je zapínání, ovládání hlasitosti atd. Telefon stejně jako iPhone používá micro SIM kartu a bude tedy pravděpodobně nutné si vyměnit kartu u Vašeho stávajícího operátora. MicroSD karta je již dnes součástí téměř každého telefonu a ani zde tedy nechybí a to v kapacitě 16GB, což je dostačující kapacita na písničky i běžné focení a doplňuje tak interní paměť 16GB na nadstandardní úroveň.
Výkon a výdrž baterie:
Motorola Droid Razr je vybavena dvoujádrovým procesorem Cortex-A9 o taktu 1,2Ghz, který sice není posledním výkřikem na trhu, ale je výborně optimalizovaný a pro veškeré požadavky telefonu naprosto dostačující. Telefon pohání operační systém Android Gingerbread 2.3.5 zaznamenali jsme pouze lehké trhání při pridávání nebo měnění velikostí widgetů. V ostatních případech byl software plynulý a s celkovým chodem jsme spokojeni. V telefonu baterie o kapacitě 1.780mAh a je podobně jako u Apple iPhone uživatelsky neměnitelná. Motorola slibuje výdrž až 8,5 dne pohotovostního režimu nebo 8,5 hodiny hovoru, což je v porovnání s ostatními telefony na trhu nadstandard. V našem „nevědeckém“ testování jsme telefon poměrně dostatečně zatížili a vymáčkli jsme z něj zhruba podobnou výdrž v porovnání s Apple iPhone 4 na iOS 5. V průběhu celého odpoledne jsme jej aktivně užívali, telefonovali, surfovali po internetu a ještě večer byl telefon cca na 30 procentech své kapacity. Při běžném používání, tzn. telefonování, SMS, lehké surfování se tedy dostanete na dobu pohotovosti cca 2 dny. Pro klid v duši je však ideální telefon vždy na noc zapnout do nabíječky a můžete být bez obav, že by Vám uprostřed druhého dne došla baterie.
Fotoaparát:
Fotoaparát je podobně jako u předchozího modelu Bionic 8Mpix a dokáže natáčet video v rozlišení až 1080p. Při focení za denního světla jsou fotky v relativně dobré kvalitě. Problémy se projeví až při pořizování v interiéru, kde již není dostatek osvětlení. Šum na fotkách je patrný a je tedy lepší pro zlepšení použít interní LED blesk, kde jste samozřejmě ale limitováni dosahem blesku. Kde jsme však byli příjemně překvapeni byly makro fotografie. Telefon disponuje poměrně rychlou uzávěrkou, avšak horší to je již s autofocusem, který malinko pokulhává. Při natáčení videa o délce 30 sekund je velikost souboru při kompresi cca 60MB, což je slušný výkon. Příjemným potěšením je také přepínání funkcí 2 vestavěných mikrofonů a zvláště pak oceníte funkci potlačení větru.
Software:
Jak již bylo řečeno. Motorolu Razr pohání operační systém Android Gingerbread 2.3.5,který samozřejmě již není nutné detailně představovat. V telefonu jsou již předinstalovány některé aplikace, které bychom ale řadili raději do sekce nepotřebného balastu. V každém případě je operační systém otevřený pro dohrávání dalších aplikací z Android Marketu a jeho možnosti jsou tedy prakticky neomezené a můžete si jej tím pádem přizpůsobit k obrazu svému. Telefonu ovšem chbí česká lokalizace, tudíš českou klávesnici s háčky a čárkami zde nenaleznete.