Jak už název napovídá, jde o třetí generaci hodinek světoznámého výrobce a je skvělé pozorovat, jak s každou další řadou Huawei pořádně šlápne do pedálu a posune laťku jak sám sobě, tak pro ostatní výrobce zase o pořádný kus dopředu. Právě se totiž díváte na nádherný kus designové práce, kde jdou spolu ruku v ruce jen ty nejlepší možné materiály.
Tělo vyrobené z titanu, senzory na zádech kryje hypoalergenní keramika, nádherný Amoledový displej pro změnu zas safírové sklo a 22mm řemínek je samozřejmě z kůže. Taková kombinace prvků se už ale samozřejmě slušně podepíše na váze a při 63g je trochu škoda, že Huaweii konstruktéři nesáhli po trochu širším řemínku. Já musím říct, že ze začátku jsem si na tak těžké a relativně velké hodinky dlouho zvykal a při 1,43” displeji jsou Watch 3 Pro asi i největší hodinky, které jsem kdy testoval.
Na druhou stranu, člověk si zvykne na všechno a stejně jako na iPhonu nevnímám takový notch, i tady vám po 14 dnech váha i velikost přestanou tak nějak vadit a naopak oceníte velký a skvěle čitelný displej na sluníčku. Pozor byste si ovšem měli dát vy z vás, kdo máte menší zápěstí, to znamená pro ženy, děti a nebo 50kg muže tyto hodinky fakt asi nejsou a mohly by vypadat až komicky. Naopak na silnější ruce a tím zrovna nemyslím tu mojí mohou vypadat velmi dobře.
U displeje, kromě jeho velikosti, asi nejvíc oceníte skvělou čitelnost na sluníčku. 1000 nitů je na hodinky opravdu slušný výkon, který hravě předčí i spoustu mobilních telefonů. Amoled displej samozřejmě můžete využít i na Always On, pak se ale připravte na zhruba o 50% kratší výdrž. Na druhou stranu i tak se ona výdrž zkrátí na zhruba 3 dny, což je třeba proti jednodenním Apple Watch pořád slušný rozdíl.
Z těch si Huawei vypůjčil pro ovládání kombinaci otočné korunky a pravého tlačítka. Musím ovšem říct, že něco dělá Huawei líp a něco hůř. Třeba daleko líp řeší čínský výrobce umístění. Tím, že korunka není na středu, ale zhruba na dvojce hodinových ručiček, nestává se, že byste si ohnutým zápěstím nechtěně mačkali korunku.
Podobně jako na Apple Watch je přímo skvěle řešená haptická odezva a i zoomovaní na konkrétní aplikaci, ale už nemůžete dozoomovat až přímo do spuštění aplikace nebo dvojklikem korunky spustit poslední aplikaci, ale musíte se vrátit pro potvrzení aplikace na dotyk displeje. Na druhou stranu je ale zase fajn, že displej podporuje multitouch a tak stejným roztažením prstů, jako to děláte na telefonu můžete zoomovat i v aplikacích. A komu by nevyhovovalo ani to, z mřížky se můžete jednoduše přepnout na rolovací seznam, jak to znáte z většiny hodinek.
Po hardwarové stránce Watch 3 Pro pohání vlastní procesor Hisilicon od Huawei doplněný 2GB operační paměti a 16GB úložištěm využitelným pro vaší hudbu nebo aplikace. Ty si můžete do hodinek stáhnout buď přes doprovodnou aplikaci Huawei zdraví nebo díky vestavěné WiFi přímo z hodinek. Samozřejmě, tím, že Huawei využívá vlastní operační systém HarmonyOS 2.0, je počet aplikací ještě relativně malý, k dispozici je jich zhruba 20, ale do budoucna se jejich počet bude jistojistě zvyšovat.
Dokonce už prosakují zprávy, že by další čínští výrobci mohli HarmonyOS využívat a minimálně Nokia by do konce roku měla představit svůj telefon na HarmonyOS. Teď ovšem asi chápete, že z 20 aplikací to žádná hitparáda není, jde o naprostý základ, který většinou nevyužijete a pochopitelně třeba Spotify vlastní aplikaci nemá a tak jej budete muset ovládat jedině prostřednictvím widgetu na vašem telefonu. Každopádně jsem se při používání vestavěné aplikace Hudba i pobavil. Ta umožňuje i streamování a vybrat si můžete třeba z některých žánrů jako romantická hudba, cestování a dokonce mysleli i na nás evropany.
Hned jak jsem totiž zapnul hudbu na cesty, dostaly mé uši jedinečnou možnost se zaposlouchat do rakousko-něméckých nádherných skladeb a stačilo jen zavřít oči a rázem jsem se viděl jak držím flying hirsch a užívám si pořádné party po lyžování v apre ski baru. No, tak zpátky nohama na zem do dnešní koronavirové nelyžařské doby, ale musím pochválit skvěle hrající reproduktor, který si mimochodem můžete i vysokofrekvenčním tónem profouknout třeba když zrovna vylezete po tréninku z bazénu. Watch 3 Pro jsou totiž certifikovány až do 5ATM a tak ve zhruba 100 a více sportovních režimech jich je i pár plaveckých.
Výběr sportů je opravdu pestrý. Kromě těch běžných jako různé druhy běhu, cyklistiky, které asi očekává každý si ale můžete monitorovat třeba břišní tanec, parašutismus nebo bungee jumping. Ze všech sportů tak dostanete ucelený přehled, který můžete v omezené míře vidět v hodinkách nebo pro detailní zobrazení právě v aplikaci Huawei zdraví. Samozřejmě nečekejte tak detailní zprávy jako třeba u Garminu, ale přece jen Watch 3 Pro jsou kombinací chytrých hodinek se sporttesterem než primární zaměření na sport u Garminu.
I tak je ale fajn, že tu najdete i speciální tréninkové režimy jako u Garminu, které vám kromě monitoringu aktivit dokážou sestavit i tréninkový plán třeba pro uběhnutí maratonu. Můžete si tak stáhnout jednoduché tréninky na různých úrovních kombinující běh a chůzi, běh a jogging nebo si nastavit tréninkový plán na celý týden a zvyšovat tak svojí fyzičku. Na hodinkách si zas při delším sezení v práci u počítače může protáhnout krční páteř nebo si dát jen tak rychlé protažení celého těla a veškeré cviky vám ukážou přímo hodinky včetně doprovodných animací.
Každopádně co se týká přesnosti měření, tak i když nabízí Watch 3 Pro kombinaci všech možných satelitních sítí včetně Galilea, při záznamu trasy v městské aglomeraci se na mapě holt nevyhnete občas prošlou budovou, ale slušný přehled o prošlé nebo proběhlé trase na mapě dostanete i tak. Na druhou stranu počítadlo kroků funguje opravdu skvěle. Při porovnání s hodinkami od Garminu jsem na 20 tisících krocích zaznamenal rozdíl pouhých 15 kroků a to se počítá. Dost podobné hodnoty jsem dostával i z dalších senzorů jako je měření okysličení krve, srdečního tepu nebo spánku.
Vlastně jediný gimmick, chcete li senzor pro zasmátí je novinka v podobě měření tělesné teploty. To je fakt spíš na okrasu a ví to i sám Huawei, který vás varuje, že pro aspoň orientační měření teploty na zápěstí je potřeba, abyste hodinky měli aspoň 10 minut nasazené s utaženým řemínkem. I tak se ale nevyhnete naměřením tělesné teploty třeba 32 stupňů, takže to byla zrovna jedna z věcí, kterou jsem hned z widgetů do kterých se dostanete swipnutím doprava, vypnul.
Ještě se na chvilku vrátím k výdrži a obecně chytrým funkcím. U chytrých hodinek je hrozně ošemetné u výdrži mluvit, protože každý z nás využívá hodinky jiným způsobem. Každopádně baterie má kapacitu 790mah a při každodenním měřením aktivit a zapnutém Always On jsem se nikdy nedostal pod 2,5 denní výdrž. Naopak stačí vypnout Always On a rázem jste i při měření aktivt zhruba na 5 denní výdrži. Vadit vám to koneckonců ani nemusí. Hodinky mají jednu z nejlepších detekcí zvednuté ruky a prakticky ve 100% případů i s tímto vypnutým režimem mi vždy zapnuly displej a ukázaly správný čas, takže to je hodně na vás.
Kdo si naopak potrpí na co možná nejdelší výdrž, využít může i ultra úsporný režim a pak se dostat až na zhruba 3 týdenní výdrž. Za opravdu skvělou věc považuju nabíjení přes standard QI, protože když si třeba jako já zapomenete dobíjecí magnetickou kolébku v práci, nabíjení bez problému vyřešíte přes jakoukoli bezdrátovou nabíjecí podložku pro váš mobil nebo pokud podporuje váš telefon reverzní nabíjení, tak i z něj. Z chytrých funkcí musím pochválit brilantní kvalitu hovoru, podporu plné diakritiky včetně smajlíků a naopak zklame, že na zprávy nebo emaily pořád neodpovíte.
Stejně tak i když je přítomné NFC, s hodinkami v našich končinách nezaplatíte a s vestavěnou e-SIM si bez připojeného mobilního telefonu nezavoláte. Aspoň to by se ale mohlo v dohledné době změnit. Podle vyjádření Huawei totiž probíhají jednání se všemi třemi mobilními operátory a pokud by tato funkčnost skutečně v krátké době přišla, mohlo by se jednat teprve o druhé hodinky po Apple Watch z kterých byste si bez připojeného mobilu mohli zavolat.
Když bych měl Huawei Watch 3 Pro zhodnotit, za 11 tisíc jde o skvělé hodinky, které nemám problém doporučit s jednou hvězdičkou pod čarou. Tou je operační systém HarmonyOS, který je teprve v plenkách a aspoň mě by chyběla třeba právě podpora Spotify, které se hodinky jen tak nedočkají. Jde mi totiž typicky o scénář, kdy s předpokládaným relativně brzo funkčním e-SIM si stačí připárovat sluchátka, zapnout Spotify a jít si zaběhat bez problému bez telefonu. Pokud si ovšem nahrajete hudbu do hodinek sami, na což já jsem třeba línej, bez problému tento scénář eliminujete. V poměru ceny, výkonu, skvělého displeje a použitých materiálů jsou Watch 3 Pro za mě skvělá volba.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.