- Netradiční design
- Perfektní displej se skvělou čitelností
- Standardně nabušený hardware se Snapdragon 8 Generace 3
- Velmi dobrá výdrž na 1 nabití a velmi rychlé dobíjení
- Bezpečné odemykání obličejem s 3D TOF senzorem
- Krásné fotky z hlavního senzoru a teleobjektivu
- Design někomu může připadat až moc pouťový
- Na první pohled pěkná nadstavba se spousty bugů
- Širokoúhlý senzor nepatří mezi špičku
- Až moc viditelný HDR processing u videa
HONOR Magic6 Pro
6.8"
Úhlopříčka displeje
512GB
Uživatelská paměť
Android
Operační systém
5600mAh
Kapacita baterie
5G; 4G; 3G; 2G
Datové služby
nanoSIM
Typ SIM
Ne
Paměťová karta
162,5 x 75,8 x 8,9 mm
Rozměry telefonu (vxšxh)
225g
Hmotnost
HONOR Magic6 Pro
Design vás rozdělí na 2 tábory
Honor už se nějaký ten pátek pokouší o svůj comeback na českou scénu a jestli je to pravda, co se mi doneslo z tržních statistik kolem 5%, nevypadá to vůbec špatně. To znamená, že důvěra lidí v tuto značku se pomalu, ale jistě vrací a do toho právě přichází dnešní HONOR Magic 6 Pro, jako zástupce nejvyšší vlajkové kategorie, aby prodejní úspěch možná ještě trochu vytáhnul. Už na první pohled poznáte, že HONOR Magic 6 Pro je podobně jako vivo X100 Pro nebo OnePlus 12 vyznavačem zaoblených tvarů a kdybyste jej viděli z přední strany, vlastně byste si jej v klidu mohli možná i splést s jedním z těchto telefonů nebo třeba minulými vlajkami od Huawei.
Pak ale narazíte na přední straně na jedno zásadní poznávací znamení – dvojitý pilulkovitý průstřel – něco jako u vlajkových iPhonů. Akorát ten u Honoru je zhruba o 30% kompaktnější. Skrývá v sobě totiž kromě hlavního foťáku také 3D TOF senzor a tak trochu podobně jako Apple využívá tento dynamický ostrůvek v rámci třeba příchozích hovorů, stopek, minutky atd. Pochopitelně, protože se jedná o specialitku samotného Honoru a nikoli Android řešení, s pravděpodobností hraničící s jistotou se to bude vždy týkat pouze stockových aplikací Honoru a s rozšířením na další appky bych tak úplně nepočítal.Zadní strana nového Magicu6 Pro pak předpokládám rozdělí sympatie na 2 tábory – jedněm se bude tento telefon neskutečně líbit a druhému táboru budou lesklé boky s lesklým lemem foťáků připadat možná až moc jako pouťová atrakce. Upřímně ale říkám, že už nějaký týden se zrovna na tohle snažím udělat nějaký názor a úplně nevím, do kterého tábora se přiklonit. K dispozici je černá varianta – údajně s matnými zády, ale já mám na test osobně zelenou variantu, kterou bych asi nejlépe popsal jako tu mintově zelenou, kterou vidíte třeba u zubaře.
Materiálově se pak jedná o kůži z vegana, což není nic jiného než zdrsněný plast a oproti jiným podobným variantám telefonů to ale tentokrát opravdu vypadá víc plastově. Povrch má pak strukturu něco mezi zdrsněnými kachličkami v koupelně, abyste neuklouzli a třeba zvlněné kůži na kloubech. Současně ale nejde o úplně měkké provedení, takže možná v ruce telefon klouže o trošičku víc, než byste možná čekali.
To, proč se tak detailně vlastně věnuji zádům má své opodstatnění. Honor je totiž další z výrobců, kdo naskočil na vlnu odstraňování věcí z balení. Kromě telefonu tak v evropské variantě, na rozdíl od čínské, najdete jenom telefon s kabelem. Pouzdro si budete moci dokoupit za 699 Kč, 100W nabíječka pak vyjde na 900 Kč. Asi poslední 3 věci, které v designu a konstrukci zmíním je přítomnost infraportu na vrchní straně, rovné a lesklé boky a pak konečně také přítomnost IP68 certifikace proti vodě a prachu. Jak už to ale bývá, záruka případné utopení nekryje.Displej patří mezi nejlepší na trhu
Jedním z hlavních lákadel telefonu je displej. Ten je chráněn sklem s názvem NanoCrystal Shield a podle výrobce by sklo mělo být 10x pevnější, než je běžné u konkurenčních telefonů. Na crash testy se ale já osobně, jak víte běžně nespecializuji, nicméně jsem měl tu čest nedobrovolně i tohle vyzkoušet. Při zandavání telefonu do kapsy kalhot jsem si nevšiml, že jsem telefon místo do kapsy upustil přímo na dlažební kostky a i když to odnesla hrana telefonu a podle zářezů do folie se pád nevyhnul i displeji, dobrou zprávou je, že displej bez úhony přežil. Doufám tedy, že až jej budu vracet zpátky do Honoru, budou brát můj nedobrovolný crashtest jako pochvalu, že jejich telefon vydrží i pád z metru na dlažební kostky a že NanoCrystal Shield byla sázka na dobrého koně.
Čím ovšem nový Honor u 6.8“ LTPO displeje vyniká je jeho čitelnost na sluníčku. Tu výrobce prezentuje jako až 5000 nitů v peaku a vůbec mám pocit, že letos se všichni předhání, kdo přinese v tomto ohledu vyšší číslo. Každopádně to je peaková hodnota na malé části displeje, ale v automatickém nastavení jasu při režimu vysoké svítivosti Honor deklaruje 1600 nitů po celé ploše a musím říct, že s 1560 nity jsem se tomu téměř přiblížil a to je za mě skvělé číslo. Stejně tak jsem neměl problém otestovat pád obnovovací frekvence ze 120Hz až směrem na 1 a docela mě překvapilo, že i netradiční zobrazení developer módu této funkce. Ale to je stejně takový detail, který rozhodně nikoho nezajímá.Důležitější je třeba podpora HDR10+ včetně Dolby Vision fungující i v Netflixu, krásné barevné podání, naprosto bezproblémová čtečka otisků prstů v displeji a jako u jednoho z mála telefonů i ona možnost odemykat jej bezpečně obličejem. A musím říct, že zrovna k této funkci jsem byl ze začátku trochu skeptický. Hlavně jsem si říkal, že určitě to nebude fungovat tak rychle, přesně a v takových úhlech jako faceID na Apple. Chyba lávky. Odemykání funguje naprosto skvěle, dokonce jak v horizontálním, tak i vertikálním režimu a právě v kombinaci se čtečkou otisků prstů je to naprosto dokonalá kombinace toho, že když zrovna nefunguje jedno – třeba máte co já vím na hlavě – svářečskou masku, funguje vám otisk prstů. A argument, že přes svářečskou masku nic neuvidíte stejně neobstojí, protože je tady co? No přece onen svítivý displej. Tak to jsem rád, že jsem vám to vysvětlil a že si rozumíme. A pouhým odemykáním obličejem to u 3D TOF jen tak nekončí. Honor mi minulý týden poslal video, jak testují pomocí pohybu očí a tohoto senzoru startování auta, parkování atd. Musím vám říct, mám tyhle vizionářský věci celkem rád, vidět o čem vývojáři přemýšlí, ale říkám si, že než aby mě takhle zdlouhavě bavilo zaparkovávat auto, musel bych být snad kvadruplegik anebo se hodně nudit. No a ve finále jsem si vzpomněl na legendární film Připoutejte se prosím. No nic, klukům tleskám, ale my poskočíme v recenzi kousek dál.
Honor Magic6 Pro našima očima
Hardware je standardně výborný, se softwarem je to už horší
Teď je na řadě hardware a ten je stejně, jako na všem ostatním letos nekompromisní. Ono, koupit si od Qualcommu Snapdragon 8 Gen 3, když máte rozpočet, k tomu LPDDR5X a UFS 4.0 úložiště zas takovou práci nedá.
Chce to jen ten rozpočet, proto se nebudu u výčtu úplně zdržovat a snad jen řeknu, že letos se k nám vozí jen jedna jediná konfigurace 12GB/512GB za cenu 30 990 Kč, což chápu, že se vám teď možná protočily panenky, ale protože startovní akce jsou u nás už takovým koloritem, jednu pro vás mí i HONOR a to konkrétně slevový kód na 5 000 Kč, takže vás nový telefon vyjde na 25 990 Kč a to už jste na cenách OnePlus 12, vivo X100 Pro, Samsung Galaxy S24+ s výkupním bonusem atd.Zkrátka a dobře, všechno se nám tak řadí kolem této magické částky. A aby ne, když i tento Honor je vlastně Magic 6 Pro. A v magii pokračuje, protože jej pohání operační systém Android 14 s nadstavbou MagicOS ve verzi 8.0. Honor slibuje poté 4 roky podpory aktualizací a 5 let bezpečnostních záplat – takový už ideální standard pro vlajkové modely, i když, aby se fanoušci Samsungu neurazili, pořád je to o 3 roky méně než u korejského výrobce.
V rámci nadstavby operačního systému možná půjdu lehce proti proudu a vcelku jí pochválím. Líbí se mi takový ten hezký, decentní učesaný styl, průhledné prostředí ovládacího centra, ikony na domovské obrazovce můžete seskupovat třeba podobně jako u Xiaomi do složek, vcelku dobrá je navigace v nastavení, ale pak narazíte na pár bugů. Třeba někdy vůbec nefungovalo vyhledávání v nastavení. Stačilo napsat always, kdy jsem chtěl jít do Always On displeje a nic. Pak se tam tedy donaviguji ručně, otevřu a rázem už jde najít ve fulltextu. Nebo dynamický ostrůvek. Stačí pustit YouTube video, shodit jej na lištu, pak klidně aplikaci Youtube zavřete, ale v dynamickém ostrůvku visí furt. Nemáte šanci se jej zbavit anebo se různě objevuje a mizí, jak scrollujete mezi různými aplikacemi a ani se animace nehroutí do sebe, ale vyjede mimo ostrůvek někam nahoru. Navíc oproti Applu vlastně pro YouTube vyrábí 2 zástupce, jeden je miniatura videa a druhý ikona hudby. Divné, když se pořád jedná o jednu aplikaci. A Google Maps se v pilulce neobjevují. No, tohle zkrátka chce ještě hodně dopracovat, aby to fungovalo aspoň z půlky tak, jako na iPhone.
Jak si stojí telefon v benchmarcích?
Prostředí plynulé, rychlé, s velmi dobrou haptikou, bez sekání, čemuž pochopitelně dost napomáhá brilantní displej a už samotná hardwarová výbava.
Od fotoaparátů si Honor hodně slibuje. Bude to ale stačit?
Tak a jdu se vyřádit na foťáky. Je tady totiž hodně neobvyklá kombinace. Asi jediné, co zůstává na svém místě je širokoúhlý senzor, což bývá poslední dobou takový opomíjený otloukánek, protože výrobci se focusují letos, kromě hlavního senzoru, spíš na teleobjektiv. Ten je letos poměrně hodně netypický – 180MP byste asi na teleobjektivu moc nehledali a už vůbec by vám mohlo být divné, proč se vlastně jedná o periskop, když jde papírově jen o 2,5 násobný zoom. No jo, jenže ono není 2,5, jako 2,5. Tyto hodnoty zoomu se vždycky odvozují od hlavního objektivu. Ten má letos ovšem netypických 27mm, což je oproti většinově klasickým 23mm rozdíl a ten vám naroste u teleobjektivu na 68mm, což je vlastně ekvivalent trojnásobného zoomu u konkurence. A to už zní trochu líp, když vezmete do úvahy, že s trochou toho processingu a vyřezávání při takovém rozlišení dokážete dostat z telefonu ekvivalent 6násobného zoomu konkurence, což logicky v tomto složení znamená 5násobný zoom.
Musím říct, že fotky z tohoto objektivu jsou jednoduše perfektní. Nevím jestli úplně tak perfektní, jako třeba na vivo X100 Pro, ale rozhodně by se mohly jak za dne, tak v noci s tímto objektivem směle poměřovat a Honor by opravdu ostudu neudělal. Doslova nádherně, až ideálně vypadají z něj fotky hlavního nádraží, ona ostrost je až dechberoucí, stejně tak dynamický rozsah. Schválně si ve fotogalerii všimněte právě i na dvojnásobný výřez, jaké detaily je telefon schopen pobrat u hlavního nádraží, kde jsou třeba na věžičkách vidět i ochranné sítě proti holubům.
Stejně tak nádherné fotky detailů Stavovského divadla, pouličních lamp, květin, tohle je zkrátka paráda. Velmi dobře si pak vede tento teleobjektiv i večer, i když tam bych se omezil už čistě jen na onen 2,5násobný zoom a jeho výřez bych nechal stranou – tam už degradace vidět je. Hlavní objektiv ovšem také překvapí. I když někdo by mohl možná ohrnovat nos nad tím, že letos je jeho senzor menší, což jde paradoxně proti filosofii neustále senzory zvětšovat. Na druhou stranu ale má objektiv zase větší světelnost a dokonce proměnlivou světelnost. Můžete si tak v ručním režimu vybrat, jestli chcete f/1.4 nebo f/2.0 – třeba pro ostřejší scénu při closeupech. Protože ale minimální ostřící vzdálenost je relativně velká, na makro fotky využívá telefon podobně jako Apple při větším přiblížení přepnutí na širokoúhlý objektiv.
Ve finále jsem se tak pro makro fotky stejně vracel na teleobjektiv, který mi na tohle připadal i lepší. Když už jsem se k němu vrátil, Honor pak nabízí po vzoru Samsungu i 100násobný zoom, ale to jsem zkusil vlastně jenom 2x. Jednou na holuby u Stavovského divadla a výsledek mne tak úplně nepřesvědčil a podruhé na neobvykle velký měsíc. I když jsem ale udělal asi 4 fotky a u jedné jsem dokonce snížil ručně expozici o 3 stupně, nějakého kloudného výsledku jsem se také nedobral. Samsung je na tom pochopitelně u Galaxy S24 Ultra lépe, ale jak řeší tento korejský výrobce fotky měsíce, o tom vypráví na internetu spousta memů.Abych tedy dokončil hlavní objektiv – na výběr máte, podobně jako na Xiaomi či iPhone, možnost využít některý z předinstalovaných režimů, v případě honoru Natural, Vibrant, Authentic – kde jen jsem ta jména slyšel :-) a podle nich pak pochopitelně vyznívá celkové barevné podání. Za mě musím říct, že i na režim Natural nebo základní jsou fotky i vcelku dost saturované a tak si snad ani nedokážu představit, že bych chtěl ještě něco saturovanějšího. Hlavní objektiv nicméně produkuje velmi dobré snímky jak za dne, tak večer a snad jediné, na co bude potřeba si trochu zvyknout je ono netypické užší ohnisko 27mm.
Často vás to pak možná bude nutit zvolit širokoúhlý objektiv, což je upřímně nejslabší článek celého řetězu. Má ostření, můžete jej použít i na už vzpomínané makro, ale přece jen večer už je to opravdu slabší a i když se to Honor snaží dohánět postprocessingem, někdy je to až zbytečně moc agresivní. Perfektní je pak separace při portrétním režimu a selfie kamerka dokáže udělat celkem obstojné fotky, i když pochopitelně s ubývajícm světlem už její kvalita klesá. Výrazně měkčí a šumivější je pak selfie kamerka u videa, mrkněte sami.
Na zadní straně pak trojice fotoaparátů umí natáčet do 4K60, má velmi dobrou kombinaci elektronické i optické stabilizace, ale úplně se mi nelíbí barevné podání, které je takové hrozně “přeHDRkované”, přeprocessované a tak jak jsem Honor víceméně celou recenzi docela chválil, tak za video bych si dokázal představit lepší telefony.
Jak si stojí v rámci konkurence a vyplatí se?
Poslední dobou dostávám poměrně dost zpráv a komentářů na téma, jaký telefon si vybrat a že začínáte být poměrně zmatení z toho, co si vlastně teď vybrat, když se představila obrovská spousta telefonů. No, úplně vám to nezávidím. Pokud se nicméně budeme držet v částkách kolem 25 000 Kč, aspoň při startu prodeje, tak nejzásadnějšími čtyřmi telefony v plus mínus stejné úhlopříčce je kromě dnešního Honor Magic 6 Pro ještě OnePlus 12, vivo X100 Pro a pak také Samsung Galaxy S24+. Každý nabízí něco, co ten jiný nemá. U Samsungu je to primárně AI, dlouhá podpora a jako jediný má rovný displej, nicméně pro někoho je stopkou Exynos procesor. Vivo X100 Pro exceluje ve foťáku, ale mínusem je zas pro někoho software. OnePlus 12 je takový hodně slušný allrounder s brilantním displejem a s pro někoho stále komunitním srdcem. Nakonec je tu dnešní Honor Magic 6 Pro – asi designově nejodvážnější kousek s parádním displejem, velmi dobrým hlavním foťákem i teleobjektivem, 3D odemykání obličejem, perfektní výdrží baterie, kterou jsem vlastně ani ještě neprobral a málem bych už skoro končil. Baterie je nová, 5600mAh, která se do telefonu o této velikosti zvedla z loňských 5100mAh díky novému křemíko-uhlíkovému materiálu s větší hustotou a jak už jsem říkal, výdrž je perfektní. Bez problému jsem dával 1 den zátěže a domu jsem chodil stále zhruba se 40% zbývající baterie a výdrž bych tak přirovnal na podobnou úroveň, kde je OnePlus 12 nebo vivo X100 Pro. Jediné mínus je snad právě ona absence nabíječky v balení, kterou si bude muset ten, kdo doma žádnou jinou nemá, holt dokoupit. S originálními nabíječkami pak telefon zvládne až 80W drátově či 66W bezdrátově. Tak jo, to je asi všechno, co bych vám o novém Honor Magic 6 Pro chtěl říct. Díky moc za dočtení až sem.