Představte si, že sedíte na balkóně 4. patra, vstanete ze židle a najedou vidíte, jak vám telefon vypadl z kapsy, cinknul o podlahu a letí dolů. Vy jen zavřete oči a čekáte, kdy přijde náraz a podle zvuku jen odhadujete na kolik tak dílů se telefon rozletěl. No a přesně to se mi stalo s tímto vlajkovým Realme. Naštěstí cinklo zábradlí, telefon se nějakým zázrakem odrazil a skončil o patro níž. Odnesl to ale jen kovový rám a zbytek bez problému funguje. Samozřejmě notnou dávku v mém pádu hraje i štěstí, kam šel náraz, takže prosím vás, doma tohle fakt nezkoušejte, není to telefon za pár kaček.
Jinak co se týká dál designu, předek i zadek kryje Gorilla Glass 5, foťáky trochu vystupují, stereo repráky hrajou nahlas a fajn, boční tlačítka jsou oproti konkurenci neobvykle nízko, hlavně u tlačítek hlasitosti si trochu lámu palec, ale dá se na to zvyknout. Jediné, co mi vyloženě vadí a chápu, že je to subjektivní je tahle červená barva v překladu zvaná rezavě červená. Mě to ale spíš připomíná červené víno v hodně zašlé skleničce. Má to ovšem i pozitivní stránku věci, rozhodně díky matnému provedení není telefon posetý otisky.
Displej je jedna z příjemných věcí X50 Pro. Dostanete 6,44“ FHD s 90Hz obnovovací frekvencí a jednou z nejrychleji zabudovaných čteček vůbec. Je na vás, jestli si nastavíte natvrdo 90Hz nebo 60Hz, nebo to necháte na automatice. Stejně tak si můžete vybrat režim barev, teplotu a samozřejmě, protože je tu Android 10, tak i světlý nebo tmavý režim. Jen pro připomenutí těm co to neví, je tu samozřejmě OLED displej a tmavý režim rozhodně šetří nejen vaše oči, ale i baterku. Ta má mimochodem slušnou kapacitu 4200mAh a telefonu dokáže při slabším použití dodat bez problému energii na 2 denní použití. Zdůrazňuju při slabším.
Jakmile začnete telefon používat, oproti ostatním telefonům se pocitově telefon vybíjí daleko rychleji a víc jak s jedním dnem fakt nepočítejte. Příjemným bonusem je pak 65W Dart Charge nabíječka díky které nabijete telefon z 0 na 100 za půl hoďky. Fakt impozantní výkon. Jen jsem zvědavej, jak se to projeví na životnosti. Trochu škoda, že tady ale chybí bezdrátové nabíjení. Samozřejmě celkovou výdrž telefonu můžete prodloužit vypnutím světelných efektů nebo Always On displeje, ale kdo by to chtěl, když notifikační dioda tady chybí.
Impozantní je i hardware. Nic lepšího než Snapdragon 865 s 5G momentálně v telefonu fakt dostat nemůžete a tak je asi každýmu jasný, že spolu s 12GB RAM a 256GB úložištěm tady fakt na zásek nenarazíte. Plynulost procházení menu pak samozřejmě ještě umocňuje oněch 90Hz a nemá cenu v tomto ohledu zdržovat. Příjemně překvapí i nadstavba Color OS, která se dost od posledních telefonů uklidnila. Všechno je daleko uhlazenější, zmizela i tuna předinstalovaného balastu a jediný barevný cirkus zůstal u ikon v nastavení.
Styl ikon si ovšem můžete změnit, ovšem bohužel se jedná o ikony aplikací jako takových, ale ne systémové. Já bych chtěl prostě pro nastavení ozubené kolečko a ne ten divný pentagram v ovládacím centru. V nastavení je ovšem vidět, že Realme hodně zapracovalo na dopřeložení všeho do češtiny a na žádný pozůstatek anglického menu jsem už nikde nenarazil. Celkově ovládání vůbec hodně připomíná iOS. Ať už je to vyhledávání, přepínání mezi aplikacemi, jejich zavírání, všechno je hodně intuitivní. Navíc jsou k dispozici třeba gesta pro rychlé vyfocení obrazovky nebo po vzoru Sony chytrý boční panel.
Foťáky má X50 k dispozici 4 na zadní straně a 2 v průstřelu na čelní straně. A tady trochu nastává kámen úrazu. Hlavní 64MP senzor je totiž ISOCELL GW1 od Samsungu. Ano, ten stejný senzor, který najdete v X2 Pro, ale také třeba v Redmi Note 8 Pro. Telefonu za 6,5 tisíce. Tady se ovšem bavíme o vlajkovém telefonu. Asi je vám už verdikt tak trochu jasný. I když se telefonu občas povede velmi dobrá fotka, je tu zkrátka na vlajkovou třídu sakra moc neduhů. Dynamický rozsah je na svou třídu vyloženě slabý, fotky jsou v rozích neostré, při trochu horším světle už je patrný šum a prakticky jediné, za co můžu Realme vyloženě pochválit jsou přirozené barvy.
Realme si zkrátka na nic nehraje, scénu nepřikrášluje a podává jí takovou, jaká v reálu je. Nijak zvlášť nepřekvapí ani noční režim i když u něj už je aspoň pozitivní fakt, že jej můžete použít na všech 3 foťácích. No a další foťáky jsou na tom dost obdobně. 12MP zoom má světelnost 2,5, což už je opravdu v porovnání s konkurencí dost a šíro je jen 8MP – to znamená to nejobyčejnější a nejzákladnější šíro, co dneska má každý druhý telefon za 5-6 tisíc. Pak vám z foťáků lezou podprůměrné fotky přes den a fakt špatné fotky večer. Čistě pozitivní je jedna věc. Širokoúhlý foťák má autofocus a přes speciální režim jej můžete použít i na makro, jen škoda, že zase na fotce je ostrý jen střed a zbytek je totálně mimo.
Video zvládá telefon natáčet ve 4k při 30 fps. Upřímně vám ale moc nedoporučuju v tomto režimu natáčet, za moc to nestojí. Naopak se přepněte do FHD, kde ve 30 nebo 60 snímcích leze z telefonu jakž takž obraz. Samozřejmě dost detailů chybí, ale aspoň se nic neseká a pokud použijete Super Steady mód jako mají Samsungy, obraz bude opravdu krásně stabilní. Paradoxně mě asi nejvíc u telefonu překvapila selfie kamera. I když jsem fotil v na přední kameru docela těžkých podmínkách – já ve stínu a za mnou osvětlený barák a nad tím mrak, čekal jsem, že barák bude jeden velký přepal a nakonec fotka vyšla na selfie kameru opravdu velmi dobře.
Upřímně, Realme X50 Pro 5G to bude mít s prodeji v ČR zvlášť těžké. U nás poměrně neznámá značka totiž přišla na trh s nejvyšší možnou specifikací 12/256 za 20 990,- a nižší specifikace kolem 15 000 Kč naopak chybí. Navíc telefon podporuje pouze 1 SIM kartu, bez možnosti vložení paměťovky, je bez voděodolnosti, bez 120Hz, bez bezdrátového nabíjení atd. Obávám se, že prodeje tohoto telefonu budou stejně slabé, ne-li slabší než u Huaweie bez Google služeb.
Nad 20 000 už lidi sem tam nějakou tisícovku totiž neřeší, naopak kompromisy moc neodpouští, takže ať už koupíte loňské S10, letošní S20, P30 Pro, Mi 10, Oneplus 7T Pro nebo Oneplus 8, vždycky uděláte líp. Jediné, kdy by se vyplatilo nad Realme X50 Pro 5G reálně uvažovat jako o procesor vylepšeném nástupci X2 Pro by byla nejnižší konfigurace, která by ještě musela být u nás za 599 Eur, tzn po přepočtu 15 000 Kč.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.