Hodinky samotné samozřejmě, jak už to bývá, vypadají, jak kdyby z oka vypadly Apple Watchům. Není se čemu divit, Apple tomuto odvětví chytrých hodinek kraluje a tak není vlastně ani nic špatného, že se mu ostatní chtějí přiblížit. Hodinky dostane v krabičce spolu s návodem k obsluze a dobíjecím kabelem s 2ma piny. Tím pádem bohužel je stejně jako nedávno recenzované Mi Watch nemůžete nabíjet prostřednictvím QI nabíjení z podporovaných telefonů a když se vám náhodou někde na dlouhém výletě vybijou nebo ztratíte kabel, máte holt smůlu.
Už na začátku vám řeknu, že se bavíme o hodinkách za 2,5 tísíce korun, což je na hodinky relativně nízká cenovka. Už za tyto peníze je fajn, že se bavíme minimálně o hliníkovém tělu. Zádní strana, kde se schovávají primárně senzory srdečního tepu a okysličení krve jsou sice plastová, ale vzhledem k tomu, že tato část stejně není nikdy vidět a kvůli měkkosti ruky se asi těžko poškrábe nebo praskne, nemám s tím sebemenší problém. Pásek je gumový se standardní šířkou osiček, takže je bez problému můžete vyměnit za jakýkoli jiný.
Samozřejmě Mini v názvu každého produktu znamená opravdu male rozměry. Pokud vyloženě chcete něco, co na ruce opravdu necítíte, jsou tím právě hodinky podobné velikosti. Tyto Amazfity mají váhu pouhých 19,5g, což je asi jako dvě kovové padesátikoruny a jsou vybaveny opravdu krásným 1,55” OLED displejem s funkcí Always on. To znamená, že I když jsou hodinky v režimu spánku, na displeji mate stále zobrazený aktuální čas. Využít můžete režim ciferníku nebo analogové či digitální hodiny a vybrat si i denní dobu, kdy by měl tento režim fungovat. V noci totiž logicky asi nikdo nechce, aby hodinky, byť drobně svítily a samozřejmě při zcela zhasnutém displeji se šetří baterie.
Docela jsem byl I překvapený jak malou má režim Always on spotřebu a i po týdnu používání mi hlásí hodinky zhruba zbývajících 35%. Na druhou stranu ideální je tento režim spíš za nízkého osvětlení a ne na poledním sluníčku. Tam pak budete chtít hodinky klasicky zapnout nebo jen zvednout ruku a rozsvítí se plnohodnotně displej s vámi zvoleným ciferníkem, který si dokonce můžete ještě i sami uživatelsky přizpůsobit. Standardně jsou předinstalovány 4, ale samozřejmě skrz dodávanou aplikaci si můžete nahrát do hodinek x dalších.
Pro ovládání hodinek slouží tlačítko po pravé straně, které sice vypadá jako otočná korunka, ale ve skutečnosti se jedná opravdu pouze o tlačítko. Jeho stiskem hodinky probudíte, vstoupíte do hlavního menu nebo se vracíte vždy o krok zpět. Veškeré ovládání tak probíhá skrz dotykový displej a je vidět, že v Amazfitu řešili pravděpodobně dilema slabšího procesoru ve prospěch delší výdrže na jedno nabití. Pokud se na to zasoustředíte, zjistíte, že prakticky jakýkoli úkon má nějaké drobné zpoždění. Při zvednutí ruky se zkrátka displej probudí zhruba se sekundovým zpožděním a swipování mezi jednotlivými položkami v menu rozhodně má také nějakou delší odezvu než bych byl zvyklý. Na druhou stranu, narozdíl třeba od Xiaomi Mi Watch Lite tu animace alespoň jsou.
Z monitorovacích funkcí je k dispozici měření tepové frekvence, kyslíku v krvi, úrovně stresu nebo vlastního indexu PAI, který sleduje data ze senzorů a podle aktivit vás odměňuje příslušnými body a motivuje vás tak dosáhnout lepších výsledků. Dostupných aktivit je dohromady asi 70 včetně třeba takových sportů jako je lukostřelba a pro plavce je tu jak bazén, tak otevřená voda s voděodolností až do 5 atmosfér. Abych odpověděl na dotaz jednoho uživatele z minulého videa, šachy tu nejsou. Monitorovat můžete samozřejmě i další běžné aktivity nebo spíš neaktivity.
Hodinky vás dokážou upozornit, kdy už moc dlouho sedíte a tím pádem kdy už je na čase se trochu protáhnout nebo naopak sledovat váš spánek včetně toho, když si přes den dáte jen tak lehce dvacet. A naše drahé polovičky zase naopak ocení sledování své periody včetně jejich jednotlivých cyklů. To asi chápete, že jsem neměl možnost vyzkoušet, stejně tak jako v dnešní době většinu sportů. S hodinkami jsem dohromady strávil asi týden, primárně tedy spíš měřením chůze, celkových denních ušlých kroků, tepu a sem tam jsem si byl I krátce zaběhat. Měření jednotlivých aktivit se nijak výrazně nelišilo třeba od Mi Watch Lite, které jsem používal současně.
Rychlé zobrazení jednotlivých aktivit zvládnete samozřejmě z prostředí hodinek, ovšem na celkové nastavení všech funkcí a úvodní spuštění hodinek se neobejdete nově bez aplikace Zepp. Ta nahrazuje původní aplikaci Amazfit a musím říct, že viděl jsem už funkčně lepší aplikace. Oproti té od Xiaomi jí ovšem nelze upřít jednu zásadní věc. Nejste uvězněni v ekosystému Xiaomi a sdílet data s Google Fit nebo Stravou zde naštěstí můžete, takže za to jeden velký palec nahoru.
Moje výtka spíš míří na některé nelogické věci v aplikaci. Třeba strašně dlouho mi svítila na ikoně aplikace jednička upozorňující na notifikace. Problém ovšem je, že uvnitř aplikace nemůžete zaboha přijít na to, k čemu se ona notifikace váže. Stejně tak, když v menu zvolíte běh aplikace na pozadí, najednou vám telefon radí ať spustíte v mém případě u Samsungu Smart manager, což je něco, co se ze Samsungů odstranilo před 5 rokama. Nebo některé menu nejsou přeložené ještě do češtiny. Třeba v tělesném složení jsou přeloženy všechny položky kromě prvního slova Weight.
A když někdo umí přeložit kostní hmotu nebo viscelární tuk, tak asi předpokládám, že ví, jak se anglicky řekne váha. Jinak po designové stránce působí aplikace daleko propracovanějším dojmem než její nová kolegyně od Xiaomi, má daleko vice možností, vice nastavení a dokonce umožňuje přidat i v rámci aplikace nějaké přátele.
Samozřejmě ovšem, pokud to myslíte se společným tréninkem v rámci komunity opravdu trochu víc, nebo si chcete vytvářet tréninkové plány, pak asi stejně nejste cílovou skupinou pro tento produkt a raději šáhnete třeba po daleko dražších Garminech. Pokud chcete na hodinkách naopak zase daleko víc smart funkcí jako odpovídání na zprávy, telefonování atd, zase šáhnete buď po Galaxy Watch nebo po Apple Watch.
Tyto hodinky zkrátka nabízejí takové vhlédnutí do světa monitoringu aktivit a v rámci smart funkcí spíš nabízí prodlouženou ruku telefonu v podobě notifikací a maximálně vzdálené ovládání hudby na telefonu. Tu zase do hodinek nenahrajete, protože nemají vnitřní paměť. Na druhou stranu vydrží podle toho jak je budete používat nějakých 10-14 dní na jedno nabití, stojí jen 2 490,- a to je hodně slušná cena na to co umí a jestli jste nenáročný uživatel, mohu je naprosto v klidu doporučit.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.